Onderden rook van Alkmaar, in de naburige gemeente Akersloot, hebben werkhoven de-ge winter een werk verricht dat uniek is voor Nederland. Zij hebben met veel animo in de landelijke gemeente een jachthaven gebouwd en daardoor niet alleen werk gehad, maar bovendien en in de eerste plaats een nuttig en sportief werk verricht, dat van groote betekenis gal te blijken te gijn voorde watersport in het algemeen en voor de gegondheid Het openingsfeest met alle van den mensch in een gekere niet minder belangrijke mate. En tot al die aanwegigen heeft genodigden burgemeester v.d. Heuvel van Akersloot het woord gericht. Hij heeft hun allen een hartelijk welkom toegeroepen namens het gemeentebestuur en daarna een blik teruggeworpen op het werk gelf. Daarbij herinnerde de sp.{ redactie: spreker) er aan, dat dit de eerste jachthaven aan het meer is welke tot stand was gekomen dank gij de werkverschaffing. En goo is een schitterend n >erk tot stand gebracht aan het meer dat tot de mooiste van ons land behoort! In tussen was het weer opgeknapt, de gei Iers gagen, dat er wat wind kwam, de wolken scheurden en Het admiraalsgeilen kon go waar doorgang vinden! Er heerschte dus des middags een groote drukte in de haven, waar alle schepen klaar gemaakt werden en van waaruit de booten, w.o. vele gepavoiseera'(red. :met vlaggen versierd), naar de meer gebracht werden. E enige uren is er rondgevaren op het mooie meer en wij gelf hebben gedurende dien tijd het Schepen in de haven

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 64