Levensverhaal Henk Verduin Op 11 oktober in het jaar 1922 trouwt Hendricus (HenkVerduin een meisje uit Vimmen, Petronella (Pie je) van Wonderen. Zij hebben elkaar in Akersloot ontmoet in het café van Freek Dekker naar Pietje werkt. Henk en Pietje krijgen vijf kinderen, Nico, Jan, Gre, Rika en Henk. Henk is in hetgegin de jongste, een nakomertje. Als hij wordt geboren is het oudste kind van Henk en Pietje 17 jaar en de jongste 10. De grootvader van Henk jr., Nico laas (Klaas) Verduin, is schipper en al gijn gonen worden ook schipper. Henk Verduin Hendricus T /erduin en Petronella van Wonderen, 1922 Zijn vader en moeder gaan wonen aan het einde van de Koningsweg, hoek Hemweg. De schuit van Hendricus ligt achter het erf Hij vaan regelmatig over de schulpvaart naar Vimmen met bollen, turf, brandstof en riet, dat wordt gebruikt om de tuinen te bedekken. Hendrikcus werkt samen met gijn broer Piet. Zijn broer Jan woont in Uitgeest en heeft ook een schuit. Zijn broer Ge rrit heeft een grotere schuit en vaart groente vanuit Vangedijk naar Amsterdam. Broer Klaas blijft vrijgegel en helpt gijn s waar nodig. Omstreeks 1930 verhuizen mijn ouders naar een woning aan de Kerklaan (nr. 316), mijn ouderlijk huis. Naaste deze woning wonen de gebroeders jan en Klaas de Goede in een boerderij annex bakkerij In 1914 brandt het pand af. Klaas de Goede laat een nieuwebakkerij bouwen en daarnaast een woning. In 1914 betrekt Klaas de Goede met zijn echtgenote de bakkerij en jan de Goede gaat in de daarnaast gelegen nieuwe woning wonen. Vimmen, op de vlet Hendricus en gijn broer Piet

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 5