WERKFONDS 1934 9 JULI 193^' 55 verandert, ook de opstallen worden aangepast. Het clubhuis wordt eenvoudiger van opzet. Er komt een grotere botenloods die geschikt is voor winterberging van de jachten. In de winterperiode kan er onderhoud aan de boten worden uitgevoerd waarmee structurele werkgelegenheid wordt gecreëerd. Niet alleen het onderhoud maar ook het leveren van onderdelen en het gereed maken van de jachten zorgt voor bedrijvigheid en werkgelegenheid. Het plan heeft ook de volle sympathie van de ARZV. Zij is bereid ondanks de weinige financiële middelen die ze heeft, fl. 300,- toe te zeggen. Ook met de Zaanlandsche zeilvereniging is overleg gepleegd. Dit betekent onder meer dat wanneer de jachthaven tot stand is gekomen, het aantal ligplaatsen direct bezet zal zijn. Er worden een nieuw schetsplan en een begroting gemaakt en ingestuurd. Afwijzingen en aanpassingen Groot is de teleurstelling als ook dit plan wordt afgewezen. Maar burgemeester Van den Heuvel laat het er niet bij zitten. Hij past de plannen enigszins aan, nu zullen ook jeugdige werklozen worden ingezet. Maar ook dit plan krijgt geen goedkeuring van het werkfonds 1934, zo lezen we in de brief van 3 oktober 1934. l.cflK/ Ut, i— ALGEMEEN VOORZITTER Zijne Excellentie Dr. H. COLIJN, 'S-GRAVENHAGE, 7 Juli 193 H SecretariaatNieuwe Uitleg No. 12, Tol. 115980*. No. 321 Dossier n". A011 Bericht op schrijven venj Heeren BURGMEESTER en SETHOUDERS der Gemeente Betreffende: aanleg .jachthaven. AKERSLOOT (N.H.) Bijl. Men wordt vertocM te Adreneeren Werkfond» 1934, Nieuwe Uitleg 12, te '«-Or«venhAge", «onder d«*r- blj den porooononauim to vermelden. Als belangrijkste reden wordt vermeld: "Eenpunt van overweging was echter of het niet mogelijk gou gijn, het werk gedeeltelijk met jeugdige werkloogen uit te voeren. Plannen voor het tewerkstellen van de-ge categorie gijn op mijn bureau in voorbereiding, maar daarbij doen gich uiteraard groote moeilijkheden voor. In eerste instantie gullen daarvoor dan ook slechts de meest geeigende objecten, met name in de groote steden, in aanmerking komen, daar het kwaad gich hier het sterkst doet gevoelen.De burgemeester legt het hoofd niet in de schoot. Er wordt een intensieve lobbycampagne gestart. Er wordt steun gezocht bij burgemeester van Kinschot uit Alkmaar, het bestuur van de A.R.Z.V., Noord-Hollands Noorderkwartier, de heer Wijdenes Spaans (lid van de raad van advies van werkfonds 1934) en de R.K. Middenstandsbond. Het plan wordt opnieuw aangepast, er zullen geen jeugdige werklozen meer worden ingezet maar kostwinners zal werk worden geboden. De gemeente is bereid het plan onder haar eigen verantwoording uit te voeren. De gemeente zal de materiaal- en materieelkosten voor haar rekening nemen, hiervoor zal een lening worden afgesloten. Het werkfonds zou dan het bedrag

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 56