De aanvraag In april 1934 vinden we de eerste correspondentie in de archieven waarin de gemeente Akersloot aan het 'Werkfonds 1934', (voorzitter: Zijne Excellentie Dr. H. Coüjn) laat weten dat zij plannen heeft voor het aanleggen van een nieuwe jachthaven in het Alkmaardermeer. Als motivatie wordt gegeven: Hef heeft daarvoor een "achterland", goals de gemeenten Alkmaar, Bergen en Heiloo. Waren dege gemeenten wat betreft ontspanning in de natuur vroeger geheel georiënteerd op gee, strand, bos en duinen, de laatste jaren wordt de watersport in toenemende mate door de inwoners van dege gemeenten beoefend. In eerste instantie betreft het het machinaal uitdiepen van het 'Doode Gat' (nabij het pontje) met zo'n 10.000 m3 grond en het aanleggen van aanlegsteigers en meerpalen met een clubhuis en kanoloods. Het Doode Gat De grond die hierbij vrijkomt, wordt gestort op het naast liggende terrein (nu Uiterdijk). Door de ophoging wordt dit terrein geschikt als kampeerplaats voor de jeugd. De kosten van dit plan worden geraamd op fl. 10.000, - en daarnaast is een bedrag van fl. 5.500,- voor de lonen der werklozen. Dit betekent dat de in te zetten werklozen een uurloon krijgen van 30 cent. Het loon van een werkloze in de werkverschaffing bedraagt 27 cent per uur. De begroting is als volgt: Haven en steigers fl. 6.157 Sleephelling fl. 800 Loods fl. 5.400 Paviljoen fl. 1.280 Bestrating fl. 360 Elektra en water fl. 500 Canoloods fl. 1.280 Was en toiletruimte fl. 540 B&W als opsteller van de brief maant de ontvanger met enige spoed te reageren zodat zo spoedig mogelijk met de uitvoering van de werkzaamheden kan worden gestart. Verder staat in de brief vermeld: "Dat wij ten volle overtuigd gijn dat, nanneer ditplan nordt ven egenlijktde ontn 'ikkeling van Akersloot als centrum van de watersport vergekerd is en hieruit voor de ingegetenen een bron van welvaart gal ontstaan. 53

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 54