Jachthaven Akersloot, deel 1 KANALEN-GRAVEN ZONDER MACHINES. In werkverschaffing. Besprekingen zijn gevoerd om na te gaan, in hoeverre het mogelijk zou zijn, bij de werk zaamheden aan den aanleg van het Twente- Rijnkanaal de machine uit te schakelen en het werk te deen uitvoeren in werkverschaf fing. Men dacht voornamelijk aan het pand Goor-Delden, dat bij uitstek gunstig gelegen is als object voor werkverschaffing, omdat het zeer gemakkelijk te bereiken is door de parallel ermede loopende spoorlijn en omdat het ligt in een haard van werkloosehid. De besprekingen hebben geleid tot een basis voor verder uitwerken der gegevens. De hoogere kosten van de uitvoering door han denarbeid zullen gedragen worden door de afd. Werkverschaffing en steunverleening van het Departement van B. Z. en L. Vele plan De aanleg en exploitatie van een gemeentelijke jachthaven in Akersloot Begin jaren dertig slaat in Nederland de crisis zeer hard toe. De werkloosheid stijgt schrikbarend evenals de armoede. Er worden in Nederland verschillende werkprojecten opgezet om de werklozen, al of niet gedwongen, aan het werk te krijgen. In Akersloot neemt het gemeentebestuur het initiatief om, via een werkverschaffingsproject, een jachthaven aan te leggen. In dit artikel alle informatie over de moeizame start en uitwerking van deze plannen. De werkverschaffing Omstreeks 1933 had de Regering een wetsontwerp ingediend om fl. 60 miljoen beschikbaar te stellen voor "Werken uitgevoerd in het belang van de werkverruiming". Het doel is de hoeveelheid werklozen in deze crisisjaren te verminderen. De Werken dienen te worden opgezet op een economisch en technisch gezonde basis en te worden uitgevoerd tegen een bedrag dat beneden het normale peil ligt. Dit geldt met name voor de loonkosten. Het voordeel voor de werkloze arbeider is dat hiermee een eind wordt gemaakt aan het demoraliserende en zeker ook voor de overgrote meerderheid, het diep verafschuwde steuntrekken. Wat als nuttige werkobjecten wordt aangemerkt, is niet helemaal helder. Er zijn al eerder werkgelegenheidsprojecten in Akersloot uitgevoerd. Het betreft landophogingen. Het gemeentebestuur van Akersloot wil opnieuw een plan indienen, namelijk: "het uitdiepen en geschikt maken voor de watersport van het "Doode Gat" in de Alkmaardermeer". 51

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 52