9. Meester van der Markt trouwt Wil Buur ïia E Getuigschrift van Sierks broer Jacob. Ook van Sierk is %o'ngetuigschrift bekend ondertekent door Dirk van der Markt, vele jaren de dorpsonderwijzer hadden we niet. We vonden het daarom heel prettig liiiü^ vroeg naar school te gaan om dan met de jongens bij de school te spelen, maar daarop was mijn Vader altijd tegen en als hij thuis was, dan mochten we nooit vroeg naar school gaan. We speelden allerlei spelletjes, die we thuis niet konden spelen met ons tweeën, waarvan bal in de hoed, wel het meest vermakelijke was. Meester van Markt ging trouwen en toen gaf hij aan de leerlingen een prettige dag. Toen we s' morgens om 10 uur netjes aangekleed in ons zondagse pak op school kwamen, waren de banken op enkele na buiten de school gebracht en een paar jongens die vroeger op school geweest waren en viool spelen geleerd hadden, zaten op een der banken, die waren blijven staan viool lü te spelen, terwijl wij mochten dansen. Daarna werden we bij de Meester aan huis genodigd, bij afdelingen, en kregen koffie en broodjes en chocolade. Vervolgens werd er een wandeling gemaakt door de kerkbuurt en door de paden van de tuin van de pastorie die ook al sedert lang is afgebroken. De jongens met de viool gingen voorop en wij zongen allemaal liedjes, die zij speelden, vooral mooi vonden we "Mijnheer van Santen is een brave kapitein" dit l'ercerenil Beu ift Tekst letterlijk overgenomen uit het dagboek. Deel 2 'Aantekeningen Sierk Hennes' zal in jaarboek 2015 worden gepubliceerd. 50

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 51