zijnde reeds gesubsidieerd, afgetrokken. Pas eind 1959 is alles rond en neemt de gemeente de grond waarop het brandweerhuisje staat over van jacob Groot voor het bedrag van slechts 1 gulden. De totale overnamesom was fl. 2350,-; met dit geld worden de renteloze obligaties aan de inwoners van de Woude terugbetaald. In 1963 is de tweedehandspomp aan het eind van zijn latijn. De kop van de motor wordt gerepareerd met menie! Deze noodreparatie hielp niet. Er moest wat gebeuren. Eindelijk investeert de gemeente Akersloot in de brandweerzorg voor de Woude. Er wordt bij 'Bikkers in Rotterdam een motorspuit met Volkswagenmoter besteld. Bijna dezelfde als voor de Zuid-Schermer al in 1958 werd gekocht. Daarna blijft het lang rustig qua brandweerzaken op de Woude. Als er al andere spullen komen, zijn het vaak zaken die bij brandweer Akersloot niet meer worden gebruikt. Het is 1994 als de Bikkers motorspuit na 31 dienstjaren de geest geeft. Via brandweer Alkmaar wordt er een oude pomp (uit 1955) van de BB (bescherming burgerbevolkingop het eiland geplaatst. De vrijwillige brandweerlieden van de Woude hebben niet allemaal een officiële brandweeropleiding en de gemeente wil hier eigenlijk ook niet in investeren. Ze willen eigenlijk liever dat omringende gemeenten de brandweerzorg op het eiland overnemen. Hier zijn de Woudenaren het niet mee eens. Besloten wordt om de brandweer om te vormen tot DorpsHulp Verlening (DHV) als eerste in Nederland en alle woningen op de Woude te voorzien van rookmelders. Als pomp blijft de DHV de oude BB pomp gebruiken. Maar om deze te verplaatsen is een trekker nodig en daarvoor wordt meestal de trekker van de coördinator DHV Cor 39

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 40