jpf Branden. Tg Akhersloot is de groote boerderij1 met woonhuis van den heer J. 'Meijer tot den grond afgebrand.. - Brandbestrijding op de Woude De brandbestrijding voor de Woude werd rond 1920 vanuit de Kogerpolder geregeld. Daar stond in de lagere school een brandspuit gestationeerd. Deze was voor de brandbestrijding in de Starnmeer, Oostwouderpolder, de Woude, Stierop en de Kogerpolder zelf. Hef huis in het midden (de schoolmeestenvoning) staat nog steeds naast de Kogerpolderbrug, de school (links) en de andere de aanleg van de brug. 20-08-1928 Nieuwe Tilburgse Courant Dat er niet veel mee werd gedaan blijkt wel tijdens de raadsvergadering van 9 september 1924. De heer Aafjes vraagt of "de brandspuit in de Kogerpolder nog niet eens geprobeerd moet worden". De voorzitter zegt "nog niet gewenscht te achten reeds over te gaan tot het proberen der spuit, het voorjaar komt hem thans meer geschikt voor". Tijdens de raadsvergadering van 3 juni 1926 probeert de heer Aafjes het nog eens, maar dan wordt gezegd dat het pas geleden nog is gedaan. Zullen ze hier de test van het voorjaar van 1925 mee bedoelen? Na de brand in augustus 1928 bij Meijer op de Waterzijde, wordt er een commissie opgericht die de reorganisatie bij het brandweerwezen moet gaan begeleiden. De brandweer bestond toen nog als plichtbrandweer. Dit hield in dat alle mannelijke inwoners van Akersloot tussen de 18 en 60 jaar verplicht op moesten komen om de pomp van de brandspuit te bedienen. Waarschijnlijk 34

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 35