verzorg een stukje begeleiding en leer mijn zonen diverse vaartechieken aan, onder andere bij stroomopwaarts de hoofdstroom zoveel mogelijk vermijden door kribbetje te varen. Zoon Remco is een wereldreiziger, hij bezoekt diverse landen, Australië, Argentinië en Brazilië. Hij heeft geleerd voor hovenier. Op een keer spreek ik een jongen van Veldt die een jaar bij john van Vliet, die in Australië een boerenbedrijf heeft, heeft gewerkt. Als ik thuis met Remco zit te praten, zeg ik tegen hem: "Dit lijk me ook wel wat voor jou". Remco heeft daar wel zin in en we maken het voor elkaar. Remco gaat voor één jaar naar het bedrijf van john van Vliet om daar te werken. Hij komt vervroegd, na 9 maanden, weer terug. Zijn vriendin begint hem te missen. Toen ik zelf met mijn sleepschepen voer, kwam ik weer in contact met oude schippers die met munitieschepen op het Alkmaardermeer hadden gelegen.Voor verdeling van de vracht onder binnenvaartschippers was er de scliippersbeurs 'Bonte Zwaan'. De schippersbeurs 'Bonte Zwaan' was ingericht als centrum voor de binnenvaart. Centraal stond de schippersbeurs met eromheen voorzieningen als bevrachtingkantoren, winkel en bankkantoor. Het gebouw kreeg ook een belangrijke sociale functie voor de schippers met voorzieningen als kinderopvang en kleuterschool kantoor sociaal raadslieden, bibliotheek, wasserette, kantine, film- en feestzaal. Op deze beurs liep een agent, die voor de bij hem aangesloten binnenschippers de aankoop van de vrachten verzorgde tegen 2% provisie van de vrachtprijs. Ik was ook bij hem aangesloten en als ik daar kwam met mijn tankwagen om mijn boekje op te halen en over de beursvloer liep, dan hoorde ik binnenschippers mompelen: "Daar komt die olieboer, die heeft zeker ook weer een vracht", want het was onder de schippers bekend dat ik eigenaar was van twee schepen en dat stond de binnenschippers slecht aan. De familieleden Verduin naren schippers met kleine bootjes van circa 15 ton. De meeste schippers op de beurs hadden rijnaken van wel 500 tot 1400 ton. Eind 1998 valt het doek voor de scliippersbeurs. jorritsma en Smit-Kroes hebben de wens dat het weer een vrije markt wordt. Europese regelgeving staat beperking op de regels van de vrije markt niet langer toe. Wij geven onze boten op voor de Europese Sloopregeling. De boten worden gesloopt en wij ontvangen daarvoor een slooppremie. jan Sander koopt een rondvaartboot en Hans die zijn vaarbewijs heeft en de nodige ervaring wordt kaptein op de rondvaartboot van Sander. Daarnaast gaat hij in vaste dienst werken bij de firma Zoon te Heiloo, een gasflessendepot. 18 Joanne vlak voor de sloop. T bl.n. r.: lierman Peters, Marjan Peters, Henk, 1 nk van Straten en Henk van Straten

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 19