goed op de peilbuis wilde plaatsen is er waarschijnlijk een vonk ontstaan. De vlammen bereikten nu de onderkant van de tankwagen en hierdoor sloeg de motor af. De tankwagen kon daardoor niet meer rijden. De brandweer van Akersloot arriveerde heel snel en kreeg snel assistentie van de brandweerkorpsen van Uitgeest, Limmen en Alkmaar en zo stonden 7 brandweerwagens het vuur te bestrijden. De tankwagen heeft verschillende compartimenten waarin de benzine is opgeslagen. Door de hitte knalden de deksels van de compartimenten eraf en zo kreeg het vuur steeds meer brandstof. De vlammen waren tientallen meters hoog en de zwarte rookwolken waren tot in de wijde omtrek te zien. In 1981 koop ik mijn eerste sleepscliip, de Helena Maria. De eerste reis die 1988, de Beta ik met de Helena Maria maak is in 1982 naar Sneek, nadat ik bij de beurs in Amsterdam mijn eerste vracht heb geladen. Kerklaan, bij de benzine pomp van Henk. \/.ln.r.: Piet van Baar, Henk en Anke van Straten Er was een grote schade ontstaan aan de naaste woningen, onze woning, mijn ouderlijk huis, was geheel afgebrand. Mijn eerste prioriteit is om het bedrijf weer draaiend te krijgen. Een week na de brand gaat het tankstation weer open. Mijn auto parkeer ik tegenover de pomp. De auto wordt tijdelijk mijn kantoorruimte. We krijgen na de brand veel hulp van buren, familie en vrienden. Met hard werken en op eigen kracht zijn we er uiteindelijk weer bovenop gekomen. In die tijd komt de broer van Leny, Rinus, bij ons werken en de pomp bedienen. Tevens verzorgt hij het uitwerken van de maandelijks facturen, want er zijn veel bedrijven die op rekening brandstof van ons afnemen. Hij werkt circa 10 jaar bij ons. Rinus is rugpatiënt en verricht voor ons het lichte werk. 16

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 17