Huwelijk I £ny en Henk, 4 oktober 1966 Na de huwelijksplechtigheid gaan de beide families, Verduin en Vendel, met de bus naar Akersloot waar het feest wordt gevierd in café de Vriendschap. Ik heb van te voren met Arie Verduin afgesproken dat hij een schappelijk prijsje maakt, want ik laat een bus rijden en voor hetzelfde geld kan ik het feest in Ursem houden. Na afloop van het feest brengt Han de Ruijter de familie Vendel weer naar Ursem. De zaken gaan op onze trouwdag gewoon door, de klanten aan de pomp worden die dag bediend door Piet Tiebie. te ondersteunen met het huishouden, want zij zijn al aardig op leeftijd, en tevens bedient Leny de pomp. Een week voor ons huwelijk gaan vader en moeder tijdelijk in een woonark wonen en iets later krijgen zij een huisje aan het Heer Derck Plantsoen toegewezen en gaan daar wonen. De huwelijksplechtigheid is in Ursem. Han de Ruijter, chauffeur bij Beentjes en de Bruyn, brengt ons, de familie Verduin, naar Ursem. Han de Ruijter is een manusje van alles. Han pakt elke klus aan, bij mij werkt hij ook vaak. Als ik een wagon met kolen aankrijg, helpt hij mee, als mijn huis geschilderd moet worden dan schildert hij mijn huis. Hij is destijds schipper van een munitieboot geweest en is in Akersloot blijven hangen, woont eerst in een woonark en later aan de Westerweg. Na ons huwelijk hoeft Leny niet uitwerken te gaan, de werkzaamheden aan de pomp zijn voor haar en de overige werkzaamheden voor mijVoor ons huwelijk werkt Leny bij haar zwager in Alkmaar, die een kruidenierswinkel heeft. Henk en Leny k rijgen drie jonen, Hans, Emile en Re/nco. Hans wordt geboren in 1967, Emilie in 1968 en Remco in 1972. In 1970 loopt het werk bij de firma Meijer af. Henk stopt als koppelbaas en als melkrijder. Ook de kolenhandel loopt terug door de gaswinning, men gaat over op olie en velen krijgen 14

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 15