reclame maken en klanten werven. Want vader doet dit een beetje simpel, hij laat de kolen in zakken aanleveren door Steenman uit Castricum. Met een bakfiets en later met een kleine vrachtwagen bezorgt vader de kolen bij zijn klanten in Akersloot. Vanaf 1962 wordt het druk in de brandstofhandel. Vader en ik doen goede zaken. Uit mijn werkperiode bij Steenman ken ik een collega, die dan inmiddels voor zichzelf is begonnen in Beverwijk. Ik kan het goed met hem vinden. Ik heb bepaalde soorten die niet zo gangbaar zijn, briketten, eierkolen en syntraciet en hij is gespecialiseerd in 4 en 5 voor convectors. Die koop ik van hem en neem briketten, eierkolen en syntraciet voor hem mee want die heeft hij niet in voorraad. Mijn collega heeft startersgeld gevangen van Steenman en zo kan Steenman afdwingen dat hij niet over de grens van Castricum en Beverwijk komt. Dat houdt in dat hij ook niet in Heemskerk komt, maar daar heeft hij wel klanten en die schuift hij naar mij toe. Met die samenwerking ga ik door in de kolenhandel en ik sla later zelf de 4 en 5 hier op. Ik koop een kiepauto en transportbanden en met de kiepauto los ik wagons op het NS-station in Uitgeest. In de oorlog raken oom Piet en mijn vader failliet. Vader kiest voor de oplossing om het huis aan mijn oudste broer Nico te verkopen. Mijn ouders blijven wel in de woning wonen. Nico woont in verband met zijn baan bij de firma Schippers in Amsterdam. Begin jaren 60 worden in Uitgeest huizen aan de Wethouder Twaalfhovenstraat gebouwd door de gebroeders Tiebie. Mijn broer en echtgenote willen vanuit Amsterdam naar Uitgeest verhuizen en zij hebben het plan bedacht om het huis aan de Kerklaan aan mij te verkopen en zelf een huis in Uitgeest te kopen. Het plan wordt uitgevoerd en zo word ik inl962 eigenaar van mijn ouderlijk huis. Mijn vrienden zijn Cor Kaandorp (zwarte Cor), en Wim Tiebie. Wij gaan uit in Heerhugowaard, Ouddorp, Schermerhorn en Alkmaar. In die tijd heeft Anneke Grönloh haar eerste hits 'Brandend zand' en 'Paradiso'. Of we gaan samen naar de bioscoop in Alkmaar. Wij hebben alle drie op ons 16e jaar al een brommer. Op 18-jarige leeftijd ga ik autorijlessen volgen bij Piet Blokker. Piet Blokker geeft theorielessen aan huis en bij het volgen van deze lessen zegt hij: "Het wordt niks met jou". Maar hij had het mis. Zeven lessen later en 49 gulden armer haal ik in één keer mijn rijbewijs. Ik had best al veel ervaring opgedaan door als 16-jarige in de kolenwagen te rijden en kolen af te leveren bij onze

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 12