Zeker van die Indische rijst. Lust je het graag? Ik heb ge het liefst in een slakje gekookt. Maar bij jullie is het g;o erg heet geker hé? Van de peper. Nu gedag hoor geef mij maar rijst 19. Hallo Nic. Verduin. Nu jou ben ik nog niet vergeten hoor, al is het dan ook lang geleden. Weet je nog, dat je windjack in de mast hing te drogen? Je sprit nu je natte overhemd wel eens moeten drogen denk ik, houd je taai hoor! 20. En dan nu onge Batsco (redactie: Dirk Verduin). Nu jou ken ik heel wel best hoor. Maar je vader met gijn mand met brood nog beter. Mis hij bier is, dan is het altijd: 'Mag ik even lucifers lenen". Maar ook gijn shag is wel eens op. Heb jij er ook wel eens last van? Het beste hoor. 21. Daar hebben we Hannes (redactie: Hannes Overpelt) van HM. Ambon. Jij gaat ook maar door! Nu al matroos 2' klas. Ja van de Pontweg komt ook nog wel wat! Hannes, hou goo! 22. Lou Hollenberg, jou gou ik bijna vergeten. Persoonlijk ken ik je niet goed, maar evengoed van mij een groet. Nu nog voor allemaal samen een hartelijke groet, en ook de beste wensen van Dorpsmeisje (redactie: Han Dekker) Berichten van het Thuisfront Secretaris W v.d. Eng is de spil in het web. Hij krijgt post binnen van de jongens. Daarnaast wordt hij geïnformeerd door de ouders hoe het gaat met de Indiëgangers. Voor de jongens overzee worden grammofoonplaten opgenomen. Familieleden mogen een plaat inspreken die naar Indië wordt verstuurd. De platen worden opgenomen in de R.K. St. Jacobusscliool. De familieleden mogen ook de plaat afluisteren in het lokaal van Juffrouw Putter. Vooral de jeugd toont veel belangstelling. Hieronder enkele flitsen uit de rubriek 'Thuisfront' van W v.d. Eng. 9 Mijnenveger H.M. Am- bon, het schip waar Hannes Overpelt op voer

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 9