Koninginnedag gaat weer uitbundig gevierd worden met een afwisselend programma bij 'De Lelie'. Mei Ijsboer Maurice heeft zijn ijssalon overgedragen aan Tristan Westers die onder de naam Aker-ijs de ijssalon voortzet. In de bibliotheek geeft Hans Nauta een lezing over de Luchtoorlog 1940-1945 boven Noord- Holland. Uiteraard komen ook incidenten rond Akersloot aan bod. Blauwe vlaggen werden uitgereikt aan de jachthavens Het Hoorntje en de Alkmaarsclie Roei en Zeil Vereniging. Snel varen op het meer mag alleen op de Deillings. Wel moet hier een vergunning/ontheffing voor worden aangevraagd. Ouderen kunnen voor een retour Akersloot- Castricum een beroep op vrijwilligers doen, via het Kruispunt of bij Stichting Welzijn Castricum. De Protestante Gemeente Akersloot- Uitgeest en de Parochie Sint Jacobus Major vieren gezamenlijk een Pinksterfeest buiten op het Scoutingterrein. De Joliannesschool heeft dit jaar een sprookjesproject, met verhaaltjes en werkstukken en keramische hoogstandjes uit handen van de kinderen. De nieuwejOP (Jongeren Ontmoetings Plek) komt begin volgend jaar bij de skatebaan, 20 heeft de politiek beslist. Zorgcentrum Strammerzoom en het Kruispunt houden gezamenlijk een lentemarkt. De poffertjes en cupcakes vonden gretig aftrek bij de bezoekers, van de opbrengst kunnen voor de ouderen leuke dingen worden georganiseerd. Mede dankzij fotoclub SWOA en de zelfgebakken producten. Onze dorpsgenoot Cees Bakker heeft, wegens verdiensten voor de handbal en de Amak, een koninklijke onderscheiding uit handen van burgemeester Mans ontvangen. Tankstation Verduin wordt gesloten

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 88