Jaarkroniek 2012 Januari De discussie over het verplaatsen van het vredessymbool of de jeu de boulesbaan gaat nog steeds door. Het Kruispunt is nog steeds een centrum boordevol met activiteiten, de2e maand wordt extra aandacht gegeven aan tekenen en schilderen. De AMAK viert haar jubileum met de loop 'rondje Bert'. De start is vanaf de handbalkantine. De gemeente wil graag met ondernemers in gesprek blijven en daarom be2oekt Wethouder Zonjee-Zonneveld de2e maand camping De Boekei. Het regionaal boardingtoernooi viert de2e maand haar eerste lustrum in 'De Lelie'. Februari Er 2it even geen beweging in de baggerstort op de Saskerleidam en bij het schiereiland Saskerlei dat 6 ha groot moet worden, de politiek en verschillende belanghebbenden 2ijn het niet eens met de plannen die er liggen. De toneelvereniging Wilibrordus brengt 'Dwaasheid heeft haar eigen recht' op de planken onder regie van Henk Krom en Erwin Tiebie. Stichting Samen Spelen laat alweer 15 j aar de 2on schijnen met interactieve kinderspelen in 2iekenliui2en en andere instellingen. Dit wordt gedaan door vrijwilligers die, buiten het oefenen, ongeveer 25 keer per jaar door het hele land optreden. Door ijsvorming kan het pontje niet varen, later heeft het Hoogheemraadschap aanpassingen gedaan 2odat het pont weer, 2ij het beperkt, kan varen. De kinderen van de Peuterbeuk kunnen altijd buiten spelen met hun nieuwe knalblauwe regenjasjes. Maart De Fieikeibiug afgedekt Fielkerbrug is af gesloten voor vrachtverkeer, er wordt onder2oek met rijplaten gedaan naar de conditie van de brug. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren, de brug is voorlopig afgedekt met dikke stalen rijplaten. De2e maand is er een sponsorloop door kinderen van de basisscholen in samenwerking met de St. Jacobuskerk, de opbrengst is voor het Mama Jane weeshuis in Uganda. Die dan een, of misschien wel twee koeien kan kopen, voor de drachtige koe die is gestolen. De bewoners van Strammer2oom 2ijn getrakteerd op een schoonheidsbehandeling, ook de heren moesten eraan geloven.

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 86