geweest zijn. Misschien nog wat van de zandwallen die langs de wegen lagen en die met struikgewas en geriefhout beplant waren. Zijn woning in de Kerkbuurt was het huis van de erve Lourens Veer, de man die als schout, maire en later weer schout (burgemeester) het dorp door de moeilijke Franse tijd had geleid. Zijn volgende woning zal er ook een zijn van een voormalige maire of schout, nl. Cornelis Kleef. Dit huis lag aan de Kerkdijk nr. 89, nu staat er het huizenblok van Dorpsstraat nr. 6 en 8. Dit laatste huis was de familiewoning van 1841 tot 1869 toen Auke Sierk overleed. Van 1880 tot 1921 woonde er zijn zoon Jacob Hennes die trouwde met de dochter van Jacob van der Oord die het huis in de tussenliggende jaren had bewoond. Zo kan het lopen! Het moet een bijzonder huis geweest zijn dat al oud was toen onze geneesheer het kocht. In onze dagen zou het een monument geweest zijn, maar toen en in de loop der volgende jaren werd er lustig gewoond en regelmatig verbouwd tot er uiteindelijk niets bijzonders overbleef en het op een dag gesloopt werd. (rond 2000) Er valt nog wel het e.a. te vertellen over de familie maar we kunnen dit beter overlaten aan de familieverslaggevers, Sierk (1837) en Auke Sierk Hennes (1878). In 'De Groene Valck' gaan we regelmatig een deel van hun aantekeningen publiceren. Waar nodig zullen we toelichting en uitleg geven. Het eerste deel van Aantekeningen Sierk Hennes' zal in 'De Groene Valck' van 2014 worden gepubliceerd. Opgetekend door Wil Buur Achterkant van het huis van de familie Hennes aan de Dorpsstraat, hier nog Kerkdijk geheten. De foto is gemaakt vanaf het land waar nu de Geesterweg loopt. Ook het Julianaplein is hier nog met gebouwd.

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 74