Auke Sjerk werd, 2oals we al la2en, geboren in Alkmaar aan het Verdronkenoord. Zijn vader Sierk Hennes, die als sjouwerman-winkelier te boek staat, had blijkbaar goed geboerd. Hij heeft als familienaam de naam Hennes aangenomen. In de Franse tijd, de periode waarin 2ijn kinderen geboren werden, werd iedereen geacht een familienaam te hebben. Met invoering van de burgerlijke stand was 2oiets heel handig. Zijn eigen vader heette Hennes Sierks, dus de 2oon van Sierk, maar vanaf de2e periode is de naam Hennes (2oon van Henne dus) blijvend de achternaam. De2e man Sierk Hennes huwde drie maal. Zijn eerste twee echtgenotes overleden al jong, 19 en 22 jaar oud. En daarmee kwam de dood niet voor de laatste maal op be2oek. Van vier kinderen uit het tweede en derde huwelijk weten we dat 2e jong stierven en begraven 2ijn in de Grote Kerk van Alkmaar op de 2uidergang waar 2e misschien een familiegraf hadden. Wel een aanwij2ing dat de heer Sierk Hennes niet onbemiddeld was. Begraven in de kerk was duur. Vijf van 2ijn negen kinderen haalden de volwassen leeftijd. Van die volwassen kinderen stierven er twee ook nog jong. Die goeie ouwe tijd was vreselijk hard! 71 Geneesheer Auke Sierk was het 2esde kind uit het derde huwelijk en uiteindelijk de enige 2oon die in leven bleef. Zijn vader was blijkbaar in staat om hem te laten studeren voor geneesheer. Als koopman in o.a. veevoerartikelen en waarschijnlijk ook vrachtvaarder kon hij 2icli dat veroorloven. Op het eind van 2ijn studieperiode werd de familie weer door onheil getroffen. Omstreeks 1830 toen bij aanvang van de winter het Verdronkenoord vol lag met 2ijn vaders schepen gevuld met aardappelen bevroor dit alles in één nacht. Een ramp! Auke Sierk kon toch 2ijn studie voltooien door te gaan werken bij het notariskantoor Nuliout van der Veen en in de 2aak van Jacobus van Staten. Het nichtje van diens vrouw Geertje Botvanger, Maartje Botvanger uit Krommeniedijk, woonde 2oals we al eerder 2agen bij hen in. Op 13 juni 1834 trouwde Auke Sierk met haar in Akersloot waar hij als heelmeester gaat werken. Het dorp had in geen jaren een arts gehad. Wanneer nodig moest die uit Alkmaar of een andere buurgemeente komen. In 1837 wordt hij ook benoemd tot dorpsvroedmeester. Maartje Botvanger (1813 Krommeniedijk 1875 Uitgeest), echtgenoot van geneesheer A.S. Hennes.

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 71