In 1880 gingen pij ivonen te Akersloot, in hun heider ouderlijk huis, dat verbouwd was door de vorige bewoners, hun ouders, respectievelijk schoonouders, de fam. Jac. v.d. Oord. Naast het huis was een boerderij en land. Jacob van der Oord en echtgenote gingen toen verhuizen naar "Middendorp" het huis dat dokter Boekhoudt, de opvolger van dokter A.S. Hennes, had laten bouwen. Jac. v. d. Oord werd in 1882 burgemeester van Akersloot en overleed in 1890. Toen in 1890, volgde Jacob Hennes ijn schoonvader op als burgemeester van Akersloot; maar had daarnaast nog bloembollenteelt, koeien en een paard te hooi en te gras. In die dagen heb ik, met vakantie te Uitgeest, eens een paar dagen bij hen gelogeerd. Het gepin Jb. Hennes woonde 41 jaar in het huis te Akersloot. En hij was burgemeester van Akersloot tot 31 dec. 1922. In die jaren was het een gastvrij huis voor de gehele familie Hennes; van 1901 tot 1911 werden daar de reünies gehouden, waarover hier reeds één en ander werd vermeld. (Niet terug te vinden [WB.].) In september 1921 verhuisde het echtpaar naar Uitgeest, sper nabij pwager Willem Schoehuijs en echtgenote, met wien pij een gepellige omgang hadden. 69 Het Oude raadhuisje rond 1910. Burgemeester Jacob Hennes neemt dan zijn intrek in de nieuwbouw, op de achtergrond al zichtbaar. Reünie 1906. De gebroeders Hennes komen geregeld samen in hun geboortedorp. (Hun zus woont in Indië) 'Er werd gehengeld'. Links Jacob, zittend Sierk, staand met pet Klaas.

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 69