was aan de Bosweg gesloopt om plaats te maken voor twee nieuwe woningen voor na2aten van de2e familie. [WB.]) Jacob en Maartje erfden toen alle in Akersloot gelegen onroerende goederen, Daaronder ook de "Boscbweid'. Het huis "Middendorp" verkocht Jac. Hennes aan de Gemeente en heeft sedertdien als doktershuis dienst gedaan. (Hier valt een stukje van de oorspronkelijke tekst weg. Het vervolg, dat hierna komt, is gedeeltelijk een herhaling [WB.] Jacob van der Oord kocht later ook het huis "Middendorp", dat dokter Boekhoudt, de opvolger van dokter Hennes, had laten bouwen. (Nu Julianaweg 1. [WB.]) In 1880 werd het oude, hun beider ouderlijk huis, betrokken door Jacob Hennes en Maartje van der Oord, die eerder woonden te Uitgeest, in het huis waar Maartje Botvanger van het overlijden van haar man met de laatsten van haar kinderen hadden gewoond. Jac. I ld. Oord en gijn vrouw, Maartje AdmiraaUgingen toen op "Middendorp" wonen. In 1882 werd Jac. V.d. oord burgemeester van Akersloot; en hij overleed in 1890; en werd als burgemeester opgevolgd door Jacob Hennes. Jacob Hennes was van beroep bloembollenkweker en begon in 1873 een bedrijf te Uitgeest. Hij woonde, evenals gijn nog ongetrouwde broers en glisters, toen bij gijn moeder, Maartje Botvanger te Uitgeest. Jacob v.d. Oord. Land man uit de Schermer. Hij kocht na de dood van A.S. Hennes diens huis en land. Hij was burge meester van 1882-1890. Zijn vrouw Maartje van der Oord-Admiraal. 1903. De foto is gemaakt door een broer van Jacob Hennes, Klaas. Dit land (van Jacob?) heette blijk baar liet Poepenland'.

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 68