O, Verslag uit het familiearchief. Auke Sierk Hennes,geboren 1811 te Alkmaar, werd 27 september 1827 ingeschreven bij de "Provinciale- Commissie-van-Geneeskundig-Ondergoek-en- Koevoorgicht-in-Noord-Holland", residerende te Haarlem, als leerling bij de "Genees-Heel-Verlos-en Artsenijmengkundige School te Alkmaar, voor alle de lessen Maar ondanks dat gijn vader tenslotte de studiekosten niet meer kon bekostigen, gaf Anke Sierk de moed niet op; en hij mist gijn school- en examengelden te verdienen, door in gijn vrije tijd te merken op het kantoor van Notaris Nuhout-van der Heen, te Alkmaar; en doorbehulpgaam te gijn in de gaak van Jacobus van Straaten, gehumd met Geertje Botvanger de tante van Maartje Botvanger, gijn latere vrouw. Hij deed in 1831 met goed gevolg examen voor 'Heelmeester voor het platteland", en in 1834 vestigde hij gich als 'Heelmeester" te Akersloot, in het huis in de "Kerkbuurt" op de hoek van de "Wester Hoogemeg" en het "Spinnenlaantje". Aan de overkant van de meg in de Kerkbuurt was o.a. de herberg "De Groene Halck". In 1836 slaagde hij voor het examen voor 'Vroedmeester voor het platteland", kosten van het examen 69 gulden. 65 ntraagen v»u wr. ie Souima van t bdf. voor Wrijving als kling bij ie geneeskundige School tt Alkmaar. Originele kwitantie van de aanmelding van Auke Sierk Hen nes voor zijn oplei ding tot arts. Bewaard door zijn kleinzoon die ook Auke Sierk heette (1878 Uitgeest- 1971 Otterlo). Het Kerkplein met recht vooruit het bakkershuis. Rechts van de bakkerij is een open door kijkje. Hier stond het huis van schout Lourens Veer, ook korte tijd de womng van Auke Sierk Hennes.

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 65