De familie Hennes en Akersloot De familie Hennes en Akersloot Tussen 1834 en 1922 waren de familie Hennes en Akersloot nauw verbonden. Zij het dan dat er een periode was, tussen 1869 en 1880, dat de familie in Uitgeest woonde. De verschillende na2aten van de2e familie 2ijn niet in Akersloot blijven wonen maar over het land (en verder) uitgewaaierd. De leden van de familie die hun herinneringen aan het dorp en hun jeugd in familiekring aldaar op papier hebben ge2et laten duidelijk merken dat dit voor hen een mooie en belangrijke periode is geweest. Het gaat om twee personen uit verschillende generaties, een oom en 2ijn neef feitelijk, die hun warme herinneringen hebben vastgelegd. Voor beiden, ook al bracht het levenslot 2e naar andere plaatsen, is Akersloot altijd belangrijk gebleven en 2e 2ijn er verschillende malen teruggekomen. De oudste van de2e twee is Sierk Hennes (geboren 1837 in Akersloot), die rond 1903 2ijn jeugdherinneringen uitgebreid op papier 2ette. De tweede is de 2oon van 2ijn broer Jacob Hennes, Auke Sierk (geboren 1878 te Uitgeest) die ook allerlei over 2ijn familie noteerde in wat hij 2ijn notulen noemde. Hij deed dit in de jaren '60 toen hij op 2ijn leven en 2ijn jeugd terugkeek. Maar ook over andere 2aken 2oals de 2eilboten die hij gehad heeft (hij was enthousiast 2eiler) het koningshuis, de politiek of het weer noteerde hij het één en ander. 63 'e Gezicht op Akersloot vanuit het zuiden. Een tekening uit de 18de eeuw. Auke Sierk Hennes zal het niet veel anders hebben aangetroffen.

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 63