haar hoede. Zo ook een tehuis met geestelijk gehandicapte kinderen in Heerliugowaard, waar we het binnen en buiten onderhoudswerk hadden. Ik weet nog dat we daar aan het behangen waren. In de ene kamer stond de beliangtafel met het behang. In de kamer ernaast waren we be2ig met behangen. Op een gegeven moment komen we erachter dat al het behang weg is. Renden de kinderen met het behang door de gangen, 2e snoepten de lijm ervanaf. We hebben daar altijd met veel ple2ier gewerkt. Ze regelden een sinterklaaspak 2odat wij voor de kinderen Sinterklaas konden spelen. Door een fusie tussen 2orginstellingen raakten we dat soort werk kwijt. Maar we blijven niet stikitten, de laatste jaren 2itten we veel in het onderhoud van grachtenpanden in Amsterdam. Uiteraard blijft er ook werk in Akersloot en omgeving." Sinds een jaar of 2es is Paul, 2oon van Cor jr., aan het werk in het bedrijf. De vierde generatie Kaandorp heeft 2ijn opleiding ge2elschilder bijna afgerond. Dit voorjaar is het voormalig woonwinkelpand verkocht aan Linda, een dochter van Cor jr. Honderd jaar geleden is hier het schildersbedrijf begonnen, nu wordt het pand omgevormd tot woonhuis. Naast het honderdjarig bestaan viert Jan dat hij 25 jaar geleden,het bedrijf overnam. In al die jaren is er veel veranderd en daar moet je op inspelen. "Als we dat blijven doen redden dan we het, wat de toekomst ook brengt. Wie weet misschien nog wel 100 jaar." Opgetekend door Frans Zonneveld Bron: Jac. Zweeris - Terug in Akersloot Paul, Jan en Cor Kaandorp

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 62