Cor jr. gaat hier aan de slag maar niet tijdelijk, integendeel hij blijft hier langdurig aan het werk. Cor specialiseert zich in het repareren en schilderen van jachten. Soms springt Cor 's zomers, als het bij jachtwerf Witsen wat rustiger is, wel eens bij in het schildersbedrijf van zijn vader. In de jaren zestig wordt een tweedehands auto aangeschaft, een Opel Kadett. Ze hebben het karretje zelf rood geschilderd. Op de Opel wordt een imperiaal gemonteerd, voor het transport van grotere materialen en gereedschappen. Cor weet nog dat er een grote glasplaat moest worden geplaatst." We bonden de glasplaat op de imperiaal en we reden richting Alkmaar. Ter hoogte van het kanaal hoorden we plots een harde klap. We stopten meteen om te kijken wat er aan de hand was. De hele imperiaal met glasplaat was verdwenen. We hebben nog een tijdje gezocht maar niets meer gevonden. Vermoedelijk ligt deze nog steeds op de bodem van het kanaal." Veranderingen Rond 1970 overlijdt Guurt, echtgenoot van Cor Sr. Het heeft een grote impact in het gezin. Niet alleen het verlies en het verdriet, maar ook de afhandeling. Er moeten successierechten worden betaald aan de kinderen. Dit alles samen brengt het voortbestaan van de zaak in gevaar. Daarnaast is er natuurlijk ook de zorg voor het gezin en de winkel. Oma Kaandorp woont nog steeds bij de winkel maar kan dit soort taken niet meer op zich nemen. Ze trekt in bij haar zoon Niek, die even verderop aan de Julianaweg woont. Gelukkig komt Annie Kaandorp (dochter van oom Klaas Kaandorp) in huis. Ze regelt het gehele huishouden inclusief de winkel. Een paar jaar later besluiten Cor Sr. en Han Dekker te gaan trouwen en gaat het hele pand op de schop. De voormalige woning van weduwe 59 Cor met zijn zojuist behaalde ondernemers diploma schildersbedrijf Guurt Kaandorp - Verdiun in de winkel

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 59