Groei en bloei Het voorjaar was topdrukte voor de schilder, de grote schoonmaak kwam eraan. Ieder huishouden ontving een beliangboekje met beliangstalen in de brievenbus. De kinderen van Cor en Guurt, Cor jr. Jan en Harg be2orgden de2e boekjes. Als de klanten een keu2e hadden gemaakt, kwamen 2e langs in de winkel. De werkplaats stond in die tij d vol met grote voorraden behang, soort bij soort opgeslagen in grote do2en. De grote schoonmaak was het moment om de kamer weer een nieuw behangetje te geven. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat werd er gewerkt. Daarna werden de rekeningen be2orgd en weer later het geld opgehaald. De rekening werd afgetekend en voor zien van een 2egel. In de winkel lag een rekeningenboek. Vrijwel alle aankopen van klanten werden opgeschreven, weinig werd er direct contant betaald. Eens in de 2oveel tijd werd er geheel of gedeeltelijk afgerekend. De leveranciers werden ook contant betaald. Nadat de goederen waren be2orgd kwam een wisselloper langs om het geld te innen. Cor neemt het bedrijf over van 2ijn moeder en het ge2in verhuist naar de Julianaweg bij de werkplaats en winkel. De weduwe Kaandorp blijft in het 2elfde pand wonen. Er wordt een woning gemaakt in het huis naast de winkel. De 2onen van Cor en Guurt 2ien het schildersvak wel 2itten. Ze gaan naar de ambachtsschool in Alkmaar en leren daar de basis van het schildersvak. Cor jr. komt in 1967 in dienst bij 2ijn vader. Oom Klaas werkt dan niet meer in het familiebedrijf. Hij werkt als schilder bij aannemingsbedrijf Apeldoorn te Egmond Binnen. In de2e jaren 2ijn er grote nieuwbouwprojecten in het dorp, 2oals de Handelstraat, Strauss- en Wagnerlaan. Aannemingsbedrijf Pepping bouwt, schildersbedrijf Kaandorp doet het schilderwerk, van grondverf tot het afschilderen 2owel buiten als binnen. De woningen worden ook voor2ien van enkel glas en beliangwerk. Als Cor jr. in militaire dienst moet, komt Jan net van de ambachtsschool af. Hij kan direct de plaats van Cor jr. overnemen. Als Cor jr. afzwaait uit militaire dienst is er net een dip in de orderportefeuille, er is niet genoeg werk voor hun drieën. Toevallig komt op dat moment schilder De Goede langs. Hij doet al het schilderwerk aan de boten bij de jachtwerf van Nic. Witsen te Alkmaar. Hij kan het werk niet meer aan en 2oekt tijdelijk een schilder. Fa. Wed. C. J. Kaandorp Zn SCHILDERSBEDRIJF AKERSLOOT - Telefoon 590 Voorkant boekje met beliangstalen

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 58