arbeidsintensief. Op 15 maart 1951 trouwt Cor met Guurt Verduin, dochter van de kastelein van café 'De Vriendschap'. Ze betrekken een woning in de voormalige kaasfabriek (later locatie kleuterschool en Storeyclub). De werkplaats bleef bij het ouderlijk huis aan de Julianaweg, waar weduwe Kaandorp met oom Wim bleef wonen. Er was ook een klein winkeltje waar verf en verfproducten werden verkocht. Cor behaalt zijn ondernemerspapieren voor het schildersbedrijf en de blik is op de toekomst gericht. De klussen waren vooral in het dorp. De klantenkring was katholiek en om de paar jaar kreeg hun huis weer een schilderbeurt. Cor had van zijn schoonouders een solex overgenomen. Met de ladder op zijn schouder ging hij naar de klanten. Er wordt een grote klus aangenomen in Heemskerk. Hiervoor moest personeel worden ingehuurd om de klus te kunnen klaren. Veel levert deze klus niet op. Het gebeurde regelmatig dat de Hoogovens roetwolken uit braakten, net als er een flink aantal kozijnen waren geschilderd. Alles mocht dan weer opnieuw worden geschilderd. Cor kwam er toen al achter dat grotere klussen niet meer inkomsten betekenden. Werk was er ook bij boeren in de Schermer. Cor vond de behandeling van een aantal boeren niet prettig. Tijdens de schaft mocht hij zijn broodje tussen de koeien opeten. Met een klant uit Limmen was het prettiger geregeld. Die haalde Cor 's morgens op en bracht hem 's avonds weer thuis. Naast de solex wordt een bakfiets aangeschaft om alle spullen te vervoeren. De schilderswinkel met womng Cor op de solex door de Julianaweg 57

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 57