bombardementen. In de periode van half oktober tot half november worden 2e 17 maal gebombardeerd, beschutting wordt ge2oclit in schuilkelders. In het boek 'Terug in Akersloot' van Jac. Zweeris le2en we het volgende citaat van Cor: Het waren helse momenten die diep in de pielen van sommige jongens doordrongen en onvergetelijke heelden nagelaten hebben in hun geestesleven. Cor wordt 2iek en opgenomen in het ziekenhuis. Hier wordt difterie geconstateerd, om aan te sterken mag Cor naar de stad Weimar. Na voldoende te zijn aangesterkt moet Cor weer naar Berlijn. De vele bombardementen hadden hun sporen nagelaten. Alles rondom het huis was kapot gegooid en er was geen elektriciteit meer. Tijdens een keuring komt Cor in contact met de vrouw van een arts en krijgt, via haar, een ziekteverlofpas voor 14 dagen. Zonder enige aarzeling aanvaardt Cor de reis naar Akersloot. Bij zijn aankomst in Akersloot wordt Cor nauwelijks herkend, hij is sterk vermagerd. Als Cor wordt opgeroepen voor een keuring weet hij een half jaar ziekteverlof te krijgen. Een herkeuring wacht hij niet af, onderduiken is de enige manier om uit handen van de Duitsers te blijven. Wekenlang heeft Cor zich onder de vloer van het woonhuis verstopt. Broer Klaas wordt vanaf november 1944 tot het eind van de oorlog ook te werk gesteld in Duitsland. Na de oorlog Na de oorlog wordt het bedrijf weer opgestart. De materialen zijn lastig te verkrijgen. Kant en klare verf is er niet. Met een verfmolen worden de bestanddelen gemalen. Met lijnolie, kleurpigmenten en siccatief wordt verf gemaakt. Het maken van verf is behoorlijk Voor de winkel. V.l.n.r.: Cor, Arie Krom, zus Anrne, Jopie Poland en broer Klaas Bevnj dings fee s t Akersloot, links achter weduwe Kaandorp

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 56