Schildersbedrijf Kaandorp 100 jaar Schildersbedrijf Kaandorp bestaat in 2013 honderd jaar, een bijzondere mijlpaal voor dit Akersloter bedrijf. We gaan terug in de tijd naar Cornelis Kaandorp en ook zijn vrouw, die een belangrijk stempel op het bedrijf hebben gedrukt. Inmiddels is de 4e generatie Kaandorp werkzaam in het bedrijf en is er in die honderd jaar genoeg gebeurd om op papier te zetten. Het begin De ouders van Cornelis wonen vlakbij het pontveer, de vader van Cornelis is pontwachter en landman. In 1913 trouwt Cornelis Kaandorp met Maria Verduijn en samengaan ze wonen aandejulianaweg, op nummer 201. Hier is een splinternieuw pand met woonhuis gebouwd. Achter dit pand staat de werkplaats. Hij begint voor zichzelf als schilder/ rijtuigschilder zo is te lezen in het bevolkingsregister. Op de bovenverdieping van het pand woont en werkt zijn oom Willem Kaandorp als kleermaker. Oom Willem was een opvallende verschijning met zijn houten been. Schilder Cornelis is, volgens de overlevering, in de leer geweest bij schildersbedrijf Soeterbroek. Over de beginjaren van het bedrijf is weinig meer te achterhalen. De oudste rekening uit het archief komt uit 1928 voor de levering van glas, glas in lood en diverse materialen. Twee van de zonen, nl. Klaas en Cor gaan naar de ambachtsschool aan de Bergerweg te Alkmaar om de schildersopleiding te volgen. Klaas gaat aan J w /-Ac Oprichter Cornelis Kaandorp Cornelis in schilderskiel. De namen van de kinderen zijn met bekend Rekemng uit 1926

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 54