Het jonge gezm (v.i.n.t): we gingen als gezin in de zomer ook wel op vakantie. We waren lid van Fransen pïtEgbeit' Nivon, een organisatie vanuit de Partij van de Arbeid. We hebben onder andere vakantie gevierd in Lage Vuursche, Oostvoorne, Bergen en Eerbeek. Deze organisatie verhuurde vakantiehuizen. De gasten maakten gebruik van een gezamenlijke keuken. Onze kinderen vonden deze vakanties heel gezellig, er waren veel gezinnen met jonge kinderen. Wij zijn vroeger ook nog eens met z'n tweeën naar de Veluwe geweest, de kinderen waren toen uitlogeren bij familie. Maar Tiny gaf tijdens die vakantie al snel aan: "Ik vind het niet echt fijn zonder kinderen en ga niet meer op vakantie zonder de kinderen". Dus dat jaar erop gingen wij weer met het gezin. Onze zoon Egbert was een ondernemend kind en deed vaak iets wat niet mocht. En tijdens die vakantie was hij plotsklaps weg, Tiny zei: "Waar is Egbert". Laat hij nu bijna verdrinken, maar het kwam gelukkig nog goed af. Egbert heeft vroeger ook een ongeluk gehad, hij was te logeren in Spanbroek bij Tiny haar zus. Zij en haar man hadden land aan de overkant van hun huis. Egbert wilde daar ook heen stak de weg over en werd aangereden. Een aantal jaren later heeft hij bloedvergiftiging gehad en slecht gelegen. Dat was gekomen door een wondje dat niet dicht ging. Hij heeft wel negen weken in het ziekenhuis gelegen. En als je doorlopend bezoek mag dan is het niet best. Naast mijn betaalde baan ben ik in mijn vrije tijd medeoprichter geweest 46

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 46