subsidie kon krijgen, als je meer slaapkamers had en het sanitair was verbeterd. Tiny en ik trouwde op 31 januari 1957 en gingen wonen in de verbouwde woning aan de Meerweg, nummer 8. Wij trouwden in Spanbroek, de kerkdienst was om 10 uur. Daarna werd er een groot feest gegeven. Tussendoor gingen wij voor een fotoreportage naar Hoorn. Het feest duurde tot middennacht. Met Teun Dil mijn werkgever die samen met 2ijn echtgenote ook voor het feest was uitgenodigd, reden wij na afloop van het feest terug naar Akersloot. Na ons huwelijk sloten wij het uitgaansleven af. Nu is dat anders, als stellen getrouwd 2ijn houden 2ij er nog een druk sociaal leven op na. Grote vriendengroepen. In het begin vond Tiny het vreselijk in AkerslootHet beviel haar totaal nietge kon slecht wennen. Zij kwam ook uit een groot gegjn en was drukte om haar heen gewend en nu gat gij gleis alleen in hun huis aan de Meerweg. Elk weekend ging gij met Tiet naar haar ouders in Spanbroek, giterdag heen en op de maandag weer terug naar Akersloot. Uiteindelijk besloot gjj om CorBroersen, gijn vrouw was gjekelijk, te gaan helpen en volgde een tijdje later het advies van mevrouw van Vliet"ga bij het vrouwengilde" op. Zij moest mensen leren kennen. Ja, het was in die tijd een hele overgang voor een vrouw als ge naar een andere plaats verhuisde. Want een betaalde baan goeken, was toen niet aan de orde. Als je als vrouw eenmaal getrouwd was dan bleef je thuis en ging je in niet uitwerken. Tiny en ik hebben vier kinderen gekregen. Frans werd geboren in 1959, Astrid in 1961, Egbert in 1963 en Annette in 1966. We 2ijn begonnen met een kei2er, Frans Jo2ef, een koningin, Astrid, toen een graaf, Egbert, en toen Annette werd geboren, was het 'blauwe bloed' op. Na de geboorte van ons eerste kind ging mijn vrouw 2icli thuis voelen in het dorp. Tiny ging op het dameskoor waar 2ij inmiddels 50 jaar lid van is. Trouwfoto Piet van Diepen en Tiny Appelman 45

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 45