Tiny haar vader had ook een boerenbedrijf, dat later is overgegaan op haar broer Jaap. Tijdens onze verkeringstijd heb ik ook wel eens geholpen in het bedrijf Appelman, o.a. met het melken van de koeien. Haar broers hadden het boerenleven niet zo in zich. Ze zijn ook vrij gelaten in hun beroepskeuze. Later is zwager Jaap met het boerenbedrijf gestopt en ging hij over op het telen van bollen. Tussen Tiny en mij klikte het en na korte onderbreking, kregen wij vaste verkering. We gingen niet veel uit, soms ergens eens dansen, maar meestal bleven wij thuis en vermaakten wij ons met een kaartspel, samen met de anderen uit het gezin of vrienden. Wij konden ons thuis ook goed vermaken. Als er plannen waren om te trouwen moest je heel wat bij elkaar sparen. Ik ging op zoek naar een andere baan en heb in één jaar tijd drie werkbazen gehad. Op een dag hoorde ik van Niek Zweeris dat er bij de firma Dil een vacature was voor een boekhouder. Ik was toen net een week bij Timmerman in Alkmaar in dienst. Maar toen de vacature bij firma Dil na drie weken nog niet was ingeruild, trok ik de stoute schoenen aan, solliciteerde en werd meteen aangenomen. Daar heb ik uiteindelijk 32 jaar op kantoor gewerkt. Naast de administratie deed ik wel andere dingen, ik vond het ook spannend om vis te verkopen. Toen ik bij de firma Dil ging werken, ben ik weer tijdelijk thuis gaan wonen. In het weekend ging ik op de fiets naar mijn meisje, Tiny, in Spanbroek en in de winter ging ik met trein. Op een dag toen Steven Kuiper zei: "Het huisje van Mientje Buter komt vrij, ik zou als ik jou was eens informeren", heb ik zijn advies opgevolgd. Mientje Buter huurde het huisje van de firma Dil. Het huisje was oud, er zat geeneens een wc in en maar één kraan. Mientje Buter betaalde 3 gulden huur per week en later met een huurverhoging 3 gulden en 15 cent. Tiny en ik kochten het huis van Dil en voor de verbouwing dienden wij een tekening in die in eerste instantie werd afgekeurd. Je werkte er naar toe dat je Trouwfoto Piet van Diepen en Tiny Appelman 44

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 44