Ook al telde ons ge2in veel kinderen, Sinterklaasfeest werd gevierd. We mochten stoeltje 2etten en kregen cadeautjes die nuttig waren. Ook Kerst werd gevierd, de kerststal werd elk jaar weer opge2et. Een kerstboom was in die tijd voor katholieke ge2innen niet gebruikelijk. Toen ik 12 jaar was, ben ik bij de voetbalclub Meervogels gaan voetballen als C-aspirant. Door de jaren heen is voethal voor Piet erg belangrijk geweest. Vlij heeft ook in het V" elftal van Meervogels gevoetbald en later als veteraan. Is jeugdleider en begeleider geweest en later B-fluiter voor de lagere elftallen. Na de lagere school 2ou ik naar de Ulo in Alkmaar gaan. Naar de St. Jo2efscliool, een jongensschool. Maar dit was net in de mobilisatietijd en de militairen hadden de2e school be2et. Er werd toen tijdelijk les gegeven in café van Gij2en. Uiteindelijk heb ik in Alkmaar in de St. Annastraat nog lessen gevolgd. In verband met kolenscliaarste kreeg ik toen om de dag school. Dat betekende dus op de dag dat ik niet naar school ging, ik thuis moest leren. Het was best moeilijk om mij te concentreren met al die bedrijvigheid in dat grote ge2in Ik had geen kamer voor mij 2elf, dus het leren moest in de huiskamer gebeuren, met alle geluiden eromheen, de radio bleef aanstaan. Ik was 15 jaar dat ik van school ging en mijn diploma had gehaald. Naast een (half)2us van mij, die onderwij2eres was, ben ik één van de weinige uit het ge2in die de kans heeft gehad om door te leren. Ik heb de begeleiding van mijn vader ont2ettend gemist. Wij hebben nooit eens een schouderklopje gehad. Dat kun je van je oudere broers ook niet verwachten. Maar o wee als wij het verkeerd deden, dan hoorden wij het wel. Na school heb ik diverse dingen gedaan. Mijn allereerste betrekking was een rijksbetrekking 'de dienstuitvoering werken' in Alkmaar. Toen er in Akersloot ra22ia kwam, ben ik daar weggebleven. Tijdens de ra22ia op 1 december 1944, ik was toen 18 jaar, ben ik samen met twee broers, Kees en Co, over het Kerkemeer gevlucht. Aan het eind van de Krommesloot (Slikkedie) 2ijn wij aan land gegaan. Omdat de ra22ia de eerste in de regio was, hebben wij het even afgewacht of het in Limmen en Heiloo wel veilig was. Tot on2e schrik 2agen we aan de overkant een Duitse soldaat lopen die later onder het ijs is teruggevonden. Moeder met dochter Gré 42

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 42