In die tijd dat wij in Hillegersberg woonden was de hele dag druk be2et. Ik ging 's morgens voor dag en dauw de deur uit, op weg naar school. Het was ruim één uur lopen naar school. Of ik in die tijd de sclioolmis volgde, weet ik niet meer, maar het 2al wel want daar werd ook een aantekening van gemaakt op je rapport. En uit school vandaan weer één uur terug naar huis lopen. Inmiddels was het dan half vijf. Dus er bleef weinig vrije tijd over. Hillegersberg was destijds een zelfstandige gemeente totdat de gemeente in 1941net als Overschie en Schiebroek, bij de gemeente Rotterdam werd gevoegd. Ik ben nooit meer teruggeweest naar Hillegersberg. Moeder heeft vele jaren later met een sclioon2oon het graf van vader nog eens opge2oclit, maar dit was inmiddels geruimd. In Akersloot 2ijn nog wel eens kennissen uit Hillegersberg bij ons op be2oek geweest. Nadat Petras van Diepen was o verleden werd betrekkelijk snel het besluit genomen te verhuizen. Van kennissen uit Bakkum was vernomen dat er een boerderij vrij kwam in het dorp Akersloot. Er werd een verhuisbedrijf ingeschakeld en het gegin Van Diepen, op dat moment waren er nog 20 kinderen thuiswonend, vertrok met het vee van Hillegersberg naar Akersloot. Wij gingen wonen aan de Buurtweg. De2e boerderij was eerder door Kraakman bewoond en werd door mijn (lialf)broers Piet en Jan, die het bedrijf van vader voort2etten, gehuurd van Schoen uit Bergen. De kinderen die nog thuis woonden hielpen ook wel eens mee in het bedrijf. Moeder was helemaal niet ingesteld op een boerenbedrijf. Zij kwam als 20-jarige als dienstbode bij vader en het ge2in en was geen boerin. Bij het gegin Nan Diepen was een straffe discipline. Wij mochten niet 2oveel. Wat mijn oudste (halfbroers Piet enjan 2eiden was wet. Wij werden af en toe echt tot de orde geroepen. En het was wel eens prettig als 2ij eens een keer niet thuis waren. Dan konden wij eens doen waar we 2in in hadden. Dan werd er minder op ons gelet. V.l.n.r.: Harry, Ber, Bets, Clazien 40

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 40