Voorwoord van de redactie De Groene Valck 2013 Na vele inspanningen van de redactie is het weer gelukt, De Groene Valck 2013 ligt voor u klaar. Het eerste gedeelte van het jaarboek 2013 staat in het teken van de strijd in Nederlands Indië. Bij toeval wist de redactie een verzamelbundel van 'Akerdingen' te bemachtigen. Dit blad staat boordevol verhalen van Akersloter verenigingen of gewoon Akersloters die 'een stukkie' schre ven. De jongens in Indië lieten ook van zich horen en zonden verhalen naar de redactie. Problemen of gevaarlijke situaties werden niet beschre ven. Het leek wel of er een soort zelfcensuur was. De aanvullende ver halen van Arie Tromp en Cock Schoenmaker geven een ander beeld van wat de soldaten meemaakten in Indië. Voor het levensverhaal is Piet van Diepen geïnterviewd die vertelt over het grote gezin waarin hij is opgegroeid. De genealogie (stamboom) is beperkt opgesteld, mede omdat Piet afkomstig is van buiten Akersloot. Het slangenwagentje gaat over de brandweerkar van Akersloot en later De Woude, smid Vermeulen zou er trots op zijn geweest op zo'n lange staat van dienst. Welk bedrijf ook een lange staat van dienst heeft, is schildersbedrijf Kaandorp. Opgericht door Cornelis Kaandorp en na diens overlijden voortgezet door zijn vrouw. Inmiddels is de 4e generatie Kaandorp werkzaam in het bedrijf. De familie Hennes en Akersloot. Hierin kunt u lezen dat tussen 1834 en 1922 deze familie nauw verbonden was met Akersloot. Sierk Hennes (geboren 1837 in Akersloot) en de zoon van zijn broer Jacob Hennes, Auke Sierk (geboren 1878 te Uitgeest) hebben destijds hun herinnerin gen op papier vastgelegd. In 'De Groene Valck' gaan we regelmatig een deel van hun aantekeningen publiceren. Het eerste deel zal in 'De Groe ne Valck' van 2014 worden gepubliceerd. In het artikel 'Een bijzondere burgemeester' kunt u lezen hoe Gerard van den Heuvel, zijn loopbaan start als kappersbediende en doorgroeit tot burgemeester. Vroeger was de burgervader een belangrijk man in het dorp, met aanzien en invloed. Als u deze Groene Valck over tien jaar terugleest dan vindt u in de kro niek een mooi beeld van wat er in 2012 heeft gespeeld in het dorp. Veel leesplezier toegewenst. Akersloot, april 2013 De redactie 'De Groene Valck' 3

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 3