Waarschijnlijk is de handkar in de tweede helft van de jaren vi j ftig naar D e Woude verhuisd. Hij was in Akersloot overbodig geworden nadat de leger Chevrolet die al in 1948 voor de brandweer uit de restanten van het bevrijdingsleger was aangekocht, in 1952 eindelijk wordt verbouwd tot echte brandweerauto. En op De Woude werd toen (pas) de brandweer een beetje een warm hart toegedragen door het gemeentebestuur. De oude handpomp stond bij Met de originele beschii- de school in de Kogerpolder. De slangenwagen is tot 30 mei 2012 in deimg en de standpijpen gebruik geweest op De Woude, eerst bij de brandweer en daarna bij de dorpshulpverlening (DHV). De dorpshulpverlening kreeg op deze datum zijn eerste voertuig en zodoende was de slangenwagen voor de tweede keer in zijn 85 jaar lange carrière overbodig. 35 Ondergetekende, lid van de vrijwillige brandweer Akersloot, had al meerdere keren bij de dorpshulpverlening aangegeven dat het slangenwagentje thuishoorde in Akersloot. Dit werd meestal weggelachen. Na de officiële overhandiging van het voertuig nam de coördinator van de DHV de heer Cor Helder het woord en aan het eind van zijn toespraak mocht ik naar voren komen. Hier overhandigde hij mij een koperen straalpijp afkomstig van de eerste motorspuit van brandweer Akersloot, dat was al een verrassing op zich. Daarna kreeg ik buiten het slangenwagentje overhandigd. Maar hoe weten we dat de handkar dezelfde is als de genoemde in de offerte van de gebroeders Jan en Albert Vermeulen uit 1927? Dat is gelukkig makkelijk te bewijzen. Op de voorkant van het slangenwagentje zit een mooi koperen plaatje van de GEBR. VERMEULEN Wagen- carrossenebouw AKERSLOOT. uit 1927 van Voigt r. ^TTT7% V Het koperen merkplaatje

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 35