Van een Acoliet De Acolythen uit. Op de laatste vergadering was besloten om met de Acolythen een dag uit te gaan. Dit uit het oogpunt van versteviging van de onderlinge banden, 's Morgens na de H. Alls van 7 uur gezamenlijk ontbijt aan de pastoriewat vlug moest gebeuren, want we wilden de trein van half negen halen. Dit lukte wonderwel, vrolijk vertrokken we naar Amsterdam. Uit de trein verzamelden we ons om de pater en gingen we de trap af. In de K.KO. studio werden we verwelkomd door een commissie van ontvangst en visa versa naar de koffiekamer gevoerd, al waar een lichte aanval op onze portemonnaie geschiedde. Hierna begon de rondgang. Na ingelicht te zfin over het staande geheim van "Hé, daar gitten we weer" aanschouwen we nog versterkers, technische bureaux eng De harddraverij De harddraverijvereniging van Akersloot hield dezer dagen een draverij van boerenpaarden onder de man. Zondagmorgen 29 mei, kwam het bestuur bijeen om het een en ander te regelen. Besloten werd, dat Jan Schoorl en Jan van Diepen bij de finish zouden gaan staan. D. Droog en J. Herduin gouden een oogje houden op de baan, en P. Meyne en Th. Kaandorp gouden de start vergorgen. P. v. Baar en J. Helgeboer hadden de administratie. Om 12 uur was de geluidswagen gearriveerd om op tijd alles voor elkaar te hebben. Om 1 uur kwamen de paarden al aangerend. Piekfijne pikeurs gaten er op. Het was een lust om te gien. De weg was met een aardige laag gand bedekt. Ze reden wat op en neer. Op een gegeven ogenblik reed een van de ruiters tegen het hek van van Diepen aan, met het gevolg, dat het rijgadel stuk brak. Paard en ruiter mankeerden niets. Het gadel was weer gauw gemaakt doorN. de Graaf. Het ogenblik was gekomen om te starten. In totaal waren er 32 paarden. uitje van de acolieten. Naast de KRO studio d een bezoek gebracht aan Schiphol

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 18