Bij de eerste Akersloter harddraverij, gegt Jaap de eerste prijs is voor mij. Verhip, daar heb je Jaap van Aal ook nog, met gijn verse kadetten en een pakje rog. Maar hij is de enigste bakker niet, die je in de Julianaiveg giet. Warempel, daar heb je Arie Schoon en Viet van Baar, daar komt Vutter, Tijmes en Teijenaar. Wat een brood, ivat een brood, en dat allemaal in Akersloot. tj 11 - x- j Maar daar komt nog een melkboer aan, met slagroom, boter en eieren van een haan. Dielofslaan Is het Broersen, Mienis of Kaandorp? In elk geval de elite van ons dorp. Verdraaid, ook nog een kruidenier, ja ja, er is bier wel vertier. Nou, daar heb je er alweer een, en nog een, afijn, de bonnen gtdlen uitgekomen gijn. Ze lopen dan alle ges even hard, A. v. Duin, Baltus, Mors, Buren, v.d. Eng en Tambach. Maar wandel je langs de slager, dan denk je wat is dat beestje mager. Ja, de goede man kan gijn vet niet kwijt, godat hij het nu door de worst maar draait. Dit is dan ook het neusje van de galm, vertelde slager Hoogland kalm. Dan bier het einde van mijn leuter commentaar, dus tot een volgende keer dan maar. "Vrijbuiter" Editie juni 1949 vorige week was het ook weer raak op de Buurtweg. Ik gag mijn buurmeisje de weg op rennen. 'Daar is wat loos". Ik ook kijken vangelf, en ja hoor daar lag de hooiwagen van Jn. Sanders Jgn. bij Eeyenaar ondersteboven voorde deur. Het paard was op hol geslagen. Henk Vekel met gijn kadettenkarretje stond er precies naast, en had niks geen last gehad. Ook SiemEeyen en Jan gelf kwamen met de schrik vrij. 15 rSaKKerij van lijmes aan cie o o

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 15