scheldivoordje is er dan gevallen. Maar het voornaamste is dat er een brug ligt en dat was tenslotte de bedoeling. We hebben er go al velen gebouwd. Er gijn erbij van 50, 60 en 80 meter overspanning, maar die werden niet op een daggebouwd hoor, daar deden we 2, 3 dagen o ver met een pelotonnetje van 30 man. Verder hebben we nog al eens versperringen moeten opruimen die door de peloppers op de wegen gegooid gijn. Dorpsnieuws Uiteraard worden de jongens in Indië op de hoogte gehouden van alle nieuwtjes uit Akersloot. Van de huwelijken, roddels, het weer enzovoort. Soms worden deze berichten op rijm gezet. Hieronder enkele stukjes uit de diverse nummers. Editie februari 1949 Ik lach mijn een kriek, het hele dorp is gowat giek. Je gidt denken wat heb je daar aan. Ze noemen het geen Spaanse maar de Italiaan. Dit is de nieuwste soort griep, gekomen uit Italië met een jeep. Maar ondanks dege kwaal, had de K.V.P. een volle gaal. En iets, wat haast geen mens had verwacht, Dat de extra collecte nogf. 50,30 had opgebracht. Zo is het immers in Akersloot, met geld smijten ge je gewoonweg dood.Iets, wat ons dorp nu mist, is een wagen blauw van kleur, het is de auto van onge expediteur. Hij heeft gijn gaak overgedaan aan Praat, Alleen 's morgens missen we hem nog in de straat. Zaterdagmorgen omstreeks geven uur, wordt er brand ontdekt, bij bakker Tijmes in de Puurt. Dat heb je nu met go 'n nieuwe oven, het oude hout kon de hitte niet meer doven. Maar voor dat het dorp ervan was bewust, was de brand alweer geblust. "Vrijbuiter" Editie maart 1949 Kijk Jb. Broersen heeft een nieuwe hit voor de wagen, wat kan dat ding hard draven. 14 De auto van bodedienst Praat (foto jaren zestig)

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 14