Versje Als de tropenavond valt En de krekels neergaan gingen Grijpt mijn hand range If Naar die trouwe Akerdingen De tjiktjaks klappen langs de muur Mijn aap danst op een poot Maar met mijn geest en met mijn hart Zit ik in Akersloot Ingezonden door Pater M. Kooien Pater M. Kooien Uit liet meinummer Verschillende jongens hebben elkaar in In die ontmoet. Het gal je toch wel goed doen als je daar een dorpsgenoot ontmoet. Die Jan, (Jan Terluin Red.) die lijkt wel een reigende ambassadeur, die heeft er al verschillende ontmoet. Ja die Co keek wel een beetje benauwd toen ie go hard door Cheribon gereden werd. Niek je staat er goed op samen met Han. Hebben jullie leuke dagen gehad? Uit het julinummer De afgelopen week gijn er weer twee naar Indië vertrokken, n.l. Bertus v.d. Eng en Piet Terluin. Ze gijn per Zuiderkruis het getgat uitgevaren. Han Jb. Swart bericht gehad dat hij 24 sept. op de boot gaat naar Holland. Zoals ik heb gehoord komen Piet Koelewijn en Nic. Herduin ook mee. Of onderstaand bericht van Hannes (Overpelt - redactie) van Pontweg 334 die in juli 1949 weer terug is in Akersloot. Eindelijk ben ik nu go gelukkig, dat ik ook eens wat in het blaadje mag schrijven, voor mijn kameraden ginds in de tropen. Hier maal heb ik daar het blaadje ontvangen, en ik vond het echt mooi. Je hoorde nog weer eens wat van je dorp, in het verre vaderland. Ook mijn kameraden waren er wild op, 'Hannes, mag ik het 't eerst legen, als je klaar bent". Maar nu ontvang ik daar geen blaadje meer, want op 25 mei mocht ik het geluk smaken met de s.s. Waterman af te varen vanuit Surabaja naar Holland, na een diensttijd van 33 maanden bij de Kon. Marine. Wij hebben heel veel meegemaakt, heel veel met die Mktie van kerstmis, maar daar schrijf ik liever niet 11

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 11