15 februari 1949 Beste vrienden en vriendinnen Daar gaat dan mijn brief die bedoeld is als woord van dank om u te bedanken voor alleswat U voor me deed vóór ik naar de Oost vertrok. Ik kan u schrijven dat ik 't gelukkig goed maak. De eerste tijd was givaar, vooral omdat de postregeling go slecht was. Want goals U wel kunt denken, we hangen aan brieven, om 't go maar te noemen. We werden dus meteen ingeget in de actie, die toen net begonnen was. Dus kregen we meteen de slaggoed te pakken, maar alles bij elkaar genomen valt 't best mee. Iemand die rustig in Holland git kan gich slecht voorstellen hoe wij bier leven en hoe de toestand bier is. Maar nog eens, 't valt mee. Ml is het voor de een wat gwaarder dan voor de ander. Bij de Marine is het nog go slecht niet, als ik kijk naar de jongens van de landmacht. Nu wij aan de wal gijn is de geestelijke vergorging best. Maar op gee is dat in 't geheel uitgesloten. We werken dan op Zondags net go hard als in de week. Mis u nagaat dat ik op 25 Dec. aan wal kwam in Batavia en de 26" weer het ruime sop koos op 'n schip van de marine, en dat we gaterdag 22 Jan. pas Soerebaja binnen liepen, en al die tijd geen Kerk gegien. Maar nu liggen we 8 weken in reparatie en kunnen we normaal onge godsdienstplichten vervullen. Maar als die reparatie weer voorbij is gaan we waarschijnlijk weer voor een half jaar naar gee, af en toe lopen we een haven binnen om olie te tanken en dan weer naar buiten gonder dat er iemand de wal op mag. Maar dan ga ik misschien niet mee, want ik ben afgekeurd voor matroos en word misschien chauffeur. Hiermee ga ik eindigen en alle medewerkers van Kath. Thuisfront de hart. Groeten. M. Molenaar Een kort berichtje uit de maarteditie Wie stelt gijn illustratie beschikbaar voor Indië? We komen nog enkele nummers te kort. Wie heeft er een goed boek in de kast liggen? Hetgij almanakken, lichtflitsen of andere lectuur. Ml het goede is welkom. Vergeet Uw gonen in de tropen niet!!! Uit het aprilnummer Hallo boys hoe is het leven. Kunnen jullie je er nog een beetje doorheen slaan al is het soms wel wat moeilijk en al gaat het niet altijd even gemakkelijk. Maar onge Mkersloter jongens blijven niet bij de pakken neergitten maar weten gich wel een weg te banen die leidt naar weer een goede toekomst. O ver de grammofoonplaten gesproken, van verschillende ouders hebben we vernomen dat hun goon de grammofoonplaat ontvangen heeft. Uit enkele brieven die we ontvingen citeren we het volgende. "Ik vond het erg leuk om de stemmen uit M te horen. Jullie waren geloof ik helemaal niet genuwachtig want het kwam er vlot uit. Wat heeft die W. een girare stem gekregen, daar hoorde ik van op. en Jan die vroeg om een klamboe. Nu die gal ik wel meenemen hoor. Moeder sprak ook mooi helemaal niet genuwachtig en rider ook. Voor alles hart. bedankt. Dat "Tang gal ie leven" vond ik ook mooi: Wie was het die go hoog gong alleen?" Het is jammer dat Jaap Zwart gijn grammofoonplaat stuk aangekregen heeft. Dat jou dat juist gebeuren moest Jaap. Het spijt ons en het pleit niet erg voor de service van de K.TM.

De Groene Valck - Akersloot | 2013 | | pagina 10