zekerheid beslist onvolledig te zijn. En zeg niet te vlug: maar dat weet ik en dat weet iedereen. Want, er wordt voortdurend tegen gezondigd! Behandel boeken en tijdschriften netjes! Als dit al opgaat voor eigen boeken, dan geldt dit nog veel meer voor boeken, die we in bruikleen hebben van een particulier of van een bibliotheek. Bevuil of beschadig ze niet, breek de rug niet door het boek naar buiten om te vouwen, ook al leest dat misschien gemakkelijker, vouw geen bladen om, maak geen ezelsoren, maar gebruik een stukje papier als boekenlegger, schrijf niets op de rand van de bladzijden." In 1961 gingen er voorzichtig stemmen op om het bibliotheekwerk in Akersloot professioneler te maken. Toen is op initiatief van de KCVL (Katholieke Centrale voor Lectuur Voorziening) Noord-Holland een stichting tot stand gekomen: de Stichting (i.o.) R.K. Openbare Bibliotheek Anton Coolen'. De Stichting stelde zich ten doel de lectuurvoorziening in Uitgeest, Akersloot en Limmen te bevorderen. Het is de bedoeling dat de drie parochiebibliotheken van deze gemeenten gaan samenwerken. De directeur van de KCVL schrijft op 27 december 1961 een brief aan de weduwe van Anton Coolen, mevrouw Gerda Coolen-de Jong: Geachte mevrouw Coolen, Gen onteer openbare Uitleenbibliotheken wil de gedachtenis van Uw overleden echtgenoot eren, door haar bibliotheek naar hem te vernoemen, liet betreft hier de RK. Openbare Uitleenbibliotheek van de dorpen Uitgeest, yikersloot en Ummen. Namens het bestuur van de vermelde stichting vergoeken wij U aan de%e te naamstelling Uw goedkeuring te willen verlenen. in afwachting van een gunstig antwoord, verblijven wij met de meeste hoogachting, KVCL Noord-Holland D. Reumer, directeur Het antwoord van mevrouw Coolen is als volgt: Geachte heer Reumer, in dank ontving ik uw schrijven van 27 december waarin u mijn goedkeuring vraagt een uitleenbibliotheek naar mijn overleden man te vernoemen. Ik kan dit alleen maar erg fijn vinden, en geef dus volgaarne mijn toestemming. Met de meeste hoogachting Gerda Coolen-de jong De samenwerking van een aantal bibliotheken in een R.K. Openbare Uitleenbibliotheek heeft tot doel: kwaliteitsverbetering van het plaatselijk bibliotheekwerk. Daarvoor wil men subsidie aanvragen via de Rijkssubsidieregeling 1921. Het is de bedoeling dat naast de 7

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 9