Alle Akersloters kunnen foto's in sturen van hun favoriete of mooiste plek in hun dorp, dit voor de fototentoonstelling Beleef Castricum. Dit kan tot eind juni en de foto's mogen niet ouder zijn dan 5 jaar. Tijdens door de Brandweerkring Alkmaar georganiseerde praktijk wedstrijd brandbestrijding behaalt de ploeg uit Akersloot de eerste plaats. Alle kinderen uit Akersloot van de groepen 4 t/m 8 van de lagere scholen kunnen zich voor de vijftiende editie van Timmerdorp opgeven. Het is van 31 augustus tot 3 september en belooft een waar spektakel te worden. In de Heiloër Uitkijkpost is een hele pagina opgenomen over de geschiedenis van Akersloot en de 15 buurtschappen. Op 28 april neemt de burgemeester A Emmens-Knol afscheid van de gemeente met een receptie in bezoekerscentrum de Hoep. Mei Ex-Akersloter Wim Weber, vooral in Akersloot bekend van de Omnisportvereniging Axmeriscota ontvangt een lintje van de Koningin. De Akerslootse Marathon Club bestaat dit jaar 30 jaar. In het kader daarvan zal in estafettevorm het bevrijdingsvuur uit Wageningen over een afstand van 130 kilometer worden opgehaald. Ook wordt voor de zesde keer op het Wilhelminaplein Akerpop gehouden. En volgens de mensen die het kunnen weten is de Hempolder de beste plaats in de wereld om weidevogels te bekijken en dat laat Boswachter Arjan Postma van het landschap Noord-Holland graag aan ons zien. Wederom heeft de jachthaven van de ARZV de blauwe vlag ontvangen. Juni Het is mogelijk om nu de pontjesroute via knooppunten te fietsen en langs de route zijn meer informatieborden geplaatst. Het nieuwe jaarboek 'De Groene Valck' van de Historische Vereniging Oud-Akersloot is uit. In dit jaarboek is het levensverhaal van Dirk van der Eng opgenomen, een van vroeger bekende middenstander. En verder de snackbargeschiedenis deel 1, het verhaal van de firma Velzeboer en het wel en wee van de Swartedijckerpolder. 89

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 91