KRONIEK 2011 Februari Januari Het weer lijkt deze maand nergens op, het is wel koud en er valt veel neerslag. Gelukkig kunnen we in de verwarmde Dorpskerk aan het Dielofslaantje genieten van het nieuwjaarsconcert van het Bella Cantara Kwartet. Voor de mannen en vrouwen van 'Akersloot helpt' is het aftellen begonnen, de koffers zijn gepakt en alle inentingen verricht. Ook gaat er een bedrag van ongeveer 30.000 euro mee dat door acties bij elkaar is gebracht. Het Regionaal Archief gaat in de bibliotheek een cursus Genealogie starten, er is veel belangstelling. Op de buurtweg wordt een 11-jarige jongen door een auto geraakt die vervolgens doorrijdt, de politie zoekt getuigen. De auto voerde geen verlichting. De Nederlandse Vereniging van Prentbriefkaarten organiseert een ansichtkaartenbeurs in het Hotel Akersloot. Deze maand bestaat de Peuterbeuk 40 jaar. Dit wordt gevierd met alle peuters. Er zijn poffertjes en bakker van Baar verrast een ieder met slagroomgebak. Er worden ballonnen opgelaten en het is afwachten welke ballon het verste komt. Piet Veldt gaat na 44 jaar trouwe dienst bij Garage Piet Sanders van zijn pensioen genieten. Bij de uitvoering van de toneelvereniging Willibrordus doen twee debutanten mee, Linda Betjes en Niek Verduin. Ook wordt Henk Krom gehuldigd voor 40 jaar toneel. Het stuk dat wordt opgevoerd, 'De avond van de zevende juli', is zeer vermakelijk. Maart De jaarvergadering van de Brandweer staat in het teken van jubilea en afscheid. Carla Simons krijgt als eerste vrouw haar aanstelling en de jubilarissen zijn Patrick Pepping (10 jaar) Thom Groot en Vincent Tiebie (15 jaar), Ben van Diepen, Gerard Swart en Ton Dekker (20 jaar). Jan Kaandorp neemt na 34 jaar afscheid van de Brandweer. Zij ontvangen allen de bijbehorende emolumenten. 87

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 89