Eerste uitruk voor witte gen 't middernachtelijk uur opgeschrikt door de sirene. 'T bleek dat 'n hooiklamp van dhr. Reinier Swart langs 't Boekei wegens broei in brand stond. De patrouillerende politie van Uitgeest had de brand ontdekt en was met een tuinslang reeds bezig geweest de brand te blussen. Onze manschappen hebben afgelegen vanuit het NoordHollandskanaal hierbij bijgestaan door ons oud-lid Nic van der Eng. De kermisgangers J. Buur en S. Schoon hebben ook nog hun steentje bijgedragen, verders waren aanwezig Cmdt. van der Eng, C. Nederveen, N. Roemer, B. Kaandorp. De heren P.Baltus, J. Iverssens, G. Veldt en H. Kerssens konden van deze brand geen getuige zijn vanwege hun verblijf in Valkenburg, waar zij hun vakantie doorbrachten." Maandag 28 juli 1969 'Op maandag 28 juli 's middags om kwart over drie, moest onze nieuwe wagen voor het eerst uitrukken (de wagen was op vrijdag 18 juli aan het korps overhandigd). Voor een felle uitslaande brand bij de gebr. Swart op Boekei aan het Noord-Hollandskanaal waar dhr. Reinier Swart woonachtig is. De veestalling het daarin aanwezige hooi en de aanwezige landbouwmachines werden door de brand verwoest. Dhr Swart wist alleen de landbouwtractor te redden Bij onze aankomst stond de veestalling al in lichten laaie, de door vermoedelijk door hooibroei ontstane brand, was inmiddels door de oostelijke wind al uitgeslagen. Doordat de windrichting van het woonhuis af was, konden wij 't huis 84

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 86