af en toe het vuur weer oplaaide. 'S nachts toen het rustig leek ging de helft van de brandweer ook naar huis n.l. Cdt. Leijen, J. Velzeboer, P. Schouten en N. Kaandorp deze zouden 's morgens de anderen weer aflossen. D. Buur, N. Blokker, Jac. Velzeboer, N. Roemer en M. Kerssens bleven de gehele nacht in actie, vooral om een uur of zes toen laaide het vuur weer fel op. 'S morgens was er wat meer volk om te helpen aanwezig en ging het wat vlotter. Zodoende kon de brandweer met de middag inrukken. Maar 's middags om twee uur waren allen op Jac. Broersen en N. van der Eng waar ze toch niets aan hadden waarom vertelt het verhaal niet) weer present omdat het hooi op het land begon te branden en de rook een gevaar opleverde voor het verkeer dat over Boekei ging, toen werd het weer 5 uur. Tot slot nog enkele bijzonderheden over deze brand. Allereerst de verzorging voor brandweer en vrijwilligers er kan niets anders gezegd worden dan dat deze prima verzorgd was. Dit was geheel georganiseerd door den burgemeester en zijn gezin. Een woord van lof is hier zeer zeker op zijn plaats." In die jaren werden alle verslagen voorgeleden tijdens dejaarvergadering en daarbij was ook de burgemeester aanwezig, vandaar waarschijnlijk de%e loffelijke woorden "Ten tweede kreeg de brandweer 's middags op de eerste dag nog assistentie van de Schermer en op de tweede dag van een paar leden van de Schermer en van de Woude. Verder valt nog te vermelden dat de geheel vrijwillige hulp Antoon van der Eng door het plafond in de kamer terecht kwam, gelukkig kwam hij er met de schrik vanaf. Er waren nog wel gewonden, n.l. een hulp bij het ontruimen van het hooi kreeg een vork in zijn been en moest later nog naar de dokter en ons lid N. Kaandorp verstuikte zijn enkel. Zo hadden we eindelijk weer eens brand en een goede brand voor sommige eigenlijk te goed daar ze volop in de bollen zaten." Maar dat brand altijd ongelegen komt is nu weer waarheid geworden. De genoemde vrijwillige hulp Antoon van der Eng werd in 1962 Eid van het brandweerkorps van Akersloot en in 1966 %elfs commandant, de%e functie vervulde hij tot djjn afscheid in 1999. Mij was dus bijna 37 jaar! lid van het brandweerkorps. 5/6 augustus 1968 "In de kermisnacht van 5 op 6 augustus werd het dorp omstreeks 83

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 85