Na dege artikels (t.w. De Algemene Politieverordening) bestudeerd te hebben kwam de Heer van Musscher (de rijkspolitieman) tot de conclusie, dat mijn heg wel voldoende gesnoeid was. Ik heb dus ten onrechte een aanmaning gehad en ik concludeer hieruit, dat u niet eens weet wat erin de Politieverordening staat. Alle schouw die U dus houdt heeft totaalgeen gin, want U weet niet eens, waar u naar moet kijken. De traditionele schouw raakte misschien toen al, dit speelde in 1962, langzaam uit de tijd. In 1967 komt er een brief binnen bij B&W van iemand die zijn kans schoon ziet om een onenigheid met de buren uit de wereld te helpen. Burgemeester en Wethouders. Daar het heden den V" Aug 1967, Heggenschouw is, vind ik het wel heel goed, dat er naar dat ook eens gekeken mag worden, wat ik u vraag. De bomen van de Weledele Hr. groeien geheel over mijn tuin. Daar ik de schij van de grond van De Weledele Hr. gijn grond niet op kan maken, vraag ik U, Wildt U daar eens even naar kyken. In afwachting, Onge Groete Het college liet zich wijselijk niet hierin betrekken. Ze schreven dat de gemeente geen bemoeienis heeft met erfafscheidingen. Tussen 1960 en 1970 verandert er veel in het ooit zo landelijke dorp Akersloot. Er wordt veel gebouwd en het inwoneraantal loopt snel op. Het dorp maakt dan nog wel een agrarische indruk, in feite is de omslag al gaande naar het forensendorp dat Akersloot tegenwoordig is. Misschien dat daarom ook de traditionele heggenschouw verdwijnt. In ieder geval is er in de officiële papieren niets meer over te vinden. Ook nu nog zal het zo zijn dat overhangende begroeiing het passerende verkeer niet mag hinderen. De gemeente zal zeker middelen hebben om de burger tot de orde te roepen. Maar een echte schouw, waarbij burgemeester en wethouders met eigen ogen de situatie vaststellen als ze een rondje (al dan niet per koets) door het dorp maken, is verleden tijd. Opgetekend door Wil Buur

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 76