We gingen aan de Julianaweg achter de snackbar wonen, onze kinderen waren toen 1, 5 en 6 jaar oud. Het moment van overname was net voordat het evenement 'de Liliade' plaatsvond, zodat ik daar ook met de snackwagen kon gaan staan om een extra centje te verdienen." Toon en Willem waren geen vreemden van elkaar. Als kind kwamen %e elkaar nog weieens tegen, ook op school. Toon weet nog dat hij aan de hand van %ijn us Nel, naar school werd gebracht. Die was ondergebracht in de oude melkfabriek. Hj was toen 4 jaar oud. Willem woonde op de Sluisbuurt en Toon is geboren in het huis op de Koningsweg, waar nu Theo Broersen woont, toen werd het de Arkebuurt (niemandsland) genoemd. De kinderen in det?e twee buurten hadden onderling een soort haat- en nijdverhouding. Zo werd de Geesterweg aangelegd richting Uitgeest en er ontstond een soort gwembad, bij het bruggetje voor het Gemaal. Er was een berg ^andgestort. De Arkebuurt had dit toen tot hun terrein gemaakt, sgdat de kinderen van de Sluis er niet konden 'wemmen Toon: "Jansje en ik kochten het huis van Willem en Tiny en wij verhuisden met ons gezin naar Castricum. Willem en Tiny hadden alles in het huis laten hangen, gordijnen, vloerbedekking en lampen, dus we konden het huis zo betrekken. Jansje liet wel nieuw tapijt los in de woonkamer leggen, met in haar achterhoofd dat wij zo weer konden verhuizen. Want eigenlijk wilde ze niet in Castricum wonen, ze had liever naar Uitgeest gegaan. Ik ging werken als zelfstandige in een nieuwe snackbar, deze was in Heemskerk naast de bioscoop. Ik heb het daar drie jaar volgehouden, het viel mij tegen. Heel ander volk, veel nationaliteiten en de mensen waren anders in de omgang. In Akersloot kende ik de kinderen en de ouders van de kinderen, dus dat was totaal anders. Ik had er geen zin meer in en ging bij de PTT werken. Dit heb ik gedaan, totdat ik op 61-jarige leeftijd gebruik kon maken van de VUT-regeling (vervroegd uittreden). Twaalf jaar geleden, ik was toen 65 jaar, zijn wij verhuisd naar Akersloot. In de jaren die volgden hebben Jans en ik menig rondje door het dorp gewandeld. Helaas is mijn vrouw op 31 januari 2010 overleden. Wij waren bijna 53 jaar getrouwd." 61

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 63