Ik antwoordde: "Op 18 augustus en ik vraag een pakje Samson (shag) met een pakje Rizla (vloei) en als jullie het op die dag nog weten, mogen jullie gratis komen eten, wat je maar wilt. Maar ik zeg het niet meer nu, jullie moeten het maar onthouden." En jawel hoor, op 18 augustus kwamen zij met een baal shag (Samson) en vloei (Rizla) de snackbar binnenlopen. Ik hield me aan mijn woord en ze hebben toen gratis patat en een knakworst gegeten. Toen ze naar huis gingen, heb ik nog een zak met snoep gevuld, wat ik ook verkocht, en met ze meegegeven." lat ;n or et n, e. a, le n o r 59 Trouwfoto Willem Taan en Tiny Baltus Willem: "Het werken in een snackbar is op mijn pad gekomen. Ik werkte als banketbakker bij Schuyt in Heemskerk en was daar al 17 jaar in loondienst. Schuyt verzorgde, naast banketbakken ook een automatiek met snacks en hapjes. In het weekend mocht ik de opstapplaats (hal) van de winkel gebruiken om patat te verkopen. Dit was heel primitief, maar het liep goed. Als aanbieding 6 zakjes patat voor 0,90 cent. Ik verkocht er ook snoep bij. Op een dag kwam de politie langs. Ik mocht geen snoep meer verkopen, want de kruidenier had een klacht ingediend, die verkocht geen snoep meer aan klanten. We zijn er gewoon mee doorgegaan. Ik woonde met Tiny, met wie ik in 1960 was getrouwd, in Castricum en ik ging dagelijks op de motor vanuit Castricum naar Heemskerk. Tiny, die van haar meisjesnaam Baltus heet, woonde tot haar 18c jaar in een boerderij langs het kanaal in Akersloot. Toen verkocht haar vader de boerderij aan Jan Olbers, want hij kon het werk op de boerderij lichamelijk niet meer aan en ging werken bij de Hoogovens. Het gezin Baltus verhuisde naar Castricum, waar vader Baltus lichamelijk weer opknapte. Tiny en ik woonden in Castricum eerst op de Dorpsstraat, waar onze zoon Wido is geboren en later op de Margrietstraat waar onze dochters Marja en Astrid zijn geboren. Mijn werkgever, Schuyt, had geen opvolger voor 1

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 61