staan v/ij met onze patat es-f rit es-wagen bij Café Roorda TIJDENS DE LELIEFEESïEK II Beleefd aanbevelend A.J.KEYSPER Dit was niet het geval, het waren 'beste buren' en ik kon beginnen met de snackbar. Waar eerst de kapsalon was, werden nu snacks over de toonbank verkocht. Eerst alleen in de weekenden later ook doordeweeks, met uitzondering van de maandag, dan was de snackbar gesloten en werd er schoongemaakt. We waren dus zes dagen per week open, van 16.00 uur tot de laatste klant 's avonds rond 23.00 uur naar huis ging. In de weekenden werd het wel eens later. Mijn baan bij de Weverij in Krommenie heb ik toen opgezegd, want Jansje en ik hadden geen hulp, we deden alles zelf. Wij maakten zelf de kroketten. In het begin waren deze te zoet, dat kwam doordat het eiwit van het meel door de warmte van het bakken omgezet werd in karamel. De juiste werkwijze hiervoor leerde ik uiteindelijk van een kok die voor Calvé werkte en waar wij klant waren. In de wintermaanden heb ik gratis een cursus, 10 lessen, gevolgd in het hotel Krasnapolsky, te Amsterdam. Die lessen werden overdag gegeven, omdat het in de winter een rustige tijd was. Tijdens de Liliade stond ik ook met onze snackwagen bij de Liliade. De snackwagen stond dicht bij de danstent opgesteld, bij café Roorda, waar de aanwezigen onder genot van een drankje luisterden naar levende muziek. De Liliade werd toen nog in het Raadhuis tentoongesteld. In de snackwagen hielp Tiny van Sikkelerus mee, zij werkte zo schoon en netjes, er was geen vlekje op haar schort te vinden. Dat vond ik zo bijzonder. Werken in de snackbar heb ik als zeer sociaal en gezellig ervaren. Op een dag in maart kwamen twee kinderen, Mieke van der Eng en Frida Verduin, ongeveer 11 jaar oud en schoolvriendinnen, de snackbar binnen. Ze vroegen mij: Toon wanneer ben je jarig en wat vraag je voor je verjaardag?." Bron: Op de hoek, weekblad Akersloot, 6 juli 1962

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 60