Voorwoord van de redactie HVOA De Groene Valck 2012 Met veel plezier presenteert de redactie het jaarboek 'De Groene Valck' 2012; een uitgave met verhalen over de recente en de oudere geschiedenis van Akersloot en zijn inwoners. Allereerst een terugblik op de historie van de bibliotheek in Akersloot; in de jaren dertig van de vorige eeuw begonnen als bibliotheek van de parochie die alleen op zondag na de mis geopend was, maar in de loop van de tijd uitgegroeid tot een volwaardige openbare bibliotheek. Na een aantal verhuizingen voelt de bibliotheek zich nu helemaal thuis aan de Rembrandtsingel. Van de boeken naar de bommen, want het volgende artikel gaat over de bommen die op Ruigewaard werden gedropt tijdens de tweede wereldoorlog. Dat is maar net goed afgelopen en waarschijnlijk weet de hoofdpersoon van het levensverhaal zich dit voorval nog wel te herinneren. Dat verhaal gaat over Freek Struijf en de stamboom van de familie wordt uitgebreid beschreven. In 2012 bijna onvoorstelbaar, maar vroeger kostte een zakje patat bij de snackbar 25 cent, met mayonaise 35 cent en dat waren nog geen eurocenten. Antoon Keijsper en Willem Laan blikken terug op hun jaren in de snackbar van Akersloot. Bij het artikel over de heggenschouw van Akersloot staan prachtige foto's van de burgemeester, die met zijn wethouders op ludieke wijze en in prachtige kostuums, de heggenschouw verricht. De kans op hooibroei was ooit een serieus en veelvoorkomend probleem, dat de gemeente probeerde op te lossen met verordeningen en veelvuldige controles. Dat het niet altijd goed afliep, blijkt wel uit de verslagen van de brandweer. En zoals altijd wordt deze uitgave van 'De Groene Valck' afgesloten met de kroniek over 2011, waarin de belangrijkste gebeurtenissen van het afgelopen jaar nog eens de revue passeren. Tot slot. De redactie dankt allen die hebben meegewerkt aan de totstandkoming van dit jaarboek en alle vrijwilligers die hebben meegeholpen om het verleden te archiveren. Zij wenst iedereen veel leesplezier en is er zeker van dat veel van de be schreven voorvallen tot herkenning bij de lezer zullen leiden. Akersloot, mei 2012. De redactie HVOA

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 5