ik steek je hartstikke dood!" Toen zei één van hen: 'Niet doen Freek, we gaan al weer", dus het waren bekenden. En ja, het bleek de knecht te zijn van het fietsenbedrijf, die vermoedde dat ik wel wat geld in huis zou hebben omdat ik immers zoveel fietsen in de opslag had. Via het schuurraam hadden ze ingebroken en door hetzelfde raam doken de beide mannen ook weer naar buiten toen ik ze vroeg hoe ze binnen waren gekomen. Sien stond op dat moment al buiten om bij de buren de politie te bellen. Freek is ruim 43 jaar bij Hoogovens werkgaam geweest. Op 57,5 jarige leeftijd bood het bedrijf hem een uittreedregeling aan en hier heeft hij dankbaar gebruik van gemaakt. De vrije tijd die hij hierna kreeg heeft hij goed kunnen invullen, o.a. met fijn hobby sleutelen aan voertuigen. Daarnaast ging Freek klaverjassen, dit moest hij eerst leren, en werd hij weer lid van de gymnastiekvereniging Wij Willen Steeds Vooruit' (WWSV). F open in de duinen en tussen door rek- en strekoefeningen. Elke zondagochtend stapte hij op fijn racefiets en met nog enkele dorpsgenoten fietste hij dan zp'n 70 tot 80 kilometer. Vakantie in Zuid-Afrika: Freek en Sien Struijf met hun kinderen en kleinkinderen Willem Veldt, de post, was mijn fietsmaat, hij was een windbreker, gigantisch. Willem stampte door naar Petten, of we nu voor- of tegenwind hadden. Ik reed achter die grote rug van hem. Op keer had ik van Karei Schouten, de man van Door Buur, gehoord dat een camping in de Starremeer op zondag een open dag zou hebben. 31

De Groene Valck - Akersloot | 2012 | | pagina 33